مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با قدردانی از پیگیری های وزیر آموزش وپرورش از توافق بانک مرکزی جهت تسریع در احیای بانک سرمایه خبر داد.

با گزارش گویای صنعت،  دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی در جلسه با مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه با تشریح عملکرد موسسه طی یک ساله گذشته اعلام کرد: با پیگیری‌های دکتر صحرایی وزیر محترم آموزش و پرورش و رئیس هیئت امنا و اهتمامی که برای احیای بانک سرمایه داشتیم، طی جلسه با بانک مرکزی این موضوع صحه‌گذاری قطعی شد که قطعا رهاورد مالی قابل ملاحظه‌ای برای فرهنگیان دارد.

وی از تمرکز در پرداخت مدیران عامل هلدینگ ها خبر داد و گفت تاکید داریم نظام پرداختی شرکت‌ها در چارچوب مشخص و شفاف محاسبه و پرداخت و از چندگانگی پرهیز گردد.
دکتر نجف‌پور کردی به راه اندازی سوپراپلیکیشن فرهنگیان اشاره کرد و گفت: این کار اقدام دیگر در راستای شفاف سازی است و معلمان می توانند سهم الشرکه خود از صندوق را از طریق این سوپراپلیکیشن ببینید؛ علاوه بر آن پروتکل های متعددی داریم تا معلمان از این بستر خدمات متعدد و ارزشمندی داشته باشند.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: در حوزه ساماندهی شرکت‌ها و تعیین تکلیف شرکت‌های زیان ده اقداماتی برای بهبود اوضاع داشتیم؛ همچنین در اصلاح پرتفوی این اتفاق نظر حاصل شد که ابرآیند نظرات حداکثری سازمان بر تشکیل هلدینگ صنعتی معدنی است.

وی افزود: همچنین در اصلاح پرتفوی بخش اعظم تصمیم‌ها مربوط به سرمایه گذاری در حوزه متانول و پتروشیمی ها بود که هر وقت تعدیل میزان سهم متانول مطرح می شد مقاومت هایی وجود داشت اما با بررسی‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مسیر سازمانی به اصلاح پرتقوی کل پتروشیمی ها حرکت کرد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: در حوزه سودآوری سال مالی عموم شرکت ها ٣١ شهریور است و با توجه به اینکه منافع معلمان در گرو زنجیره ارزش است شرکت‌ها باید در این زمینه اهتمام داشته باشند؛ جهت گیری رو به جلو داریم و کارها را باید مضاعف کنیم؛ ضمن آنکه باز طراحی سند راهبردی یکی از کارهاست.

ادامه داد: در مورد هواپیمایی اروان هم مسیر پرواز با جلب نظر مبادی ذی مدخل دنبال شد و مجوزهای لازم برای پرواز اخذ شد البته که پروازهای ‌ اولیه از اردیبهشت امسال انجام شد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان اضافه کرد: اتفاق مبارکی دیگری که در مورد هواپیمایی اروان رخ داد و پیگیری جدی داشتیم این بود که پرواز اربعین به ما بدهند و آنچه تاکید داشتیم مجموعه شرکت هواپیمایی منافع و خدمات پروازی اش در خدمت جامعه فرهنگیان رخ دهد و پروازهای اربعین با ملاحظات سامانه ای به لحاظ نرم افزاری و کار فنی انجام شود.

دکتر نجف‌پور کردی در مورد پیگیری و پیشرفت طرح ارزش مالکانه با اشاره به اینکه برجسته‌ترین مطالبات معلمان این موضوع بود که در مسیر مطالبات فرهنگیان کار را دنبال کردیم و وعده‌های داده شده تحقق یافت، بیان کرد: فاز اول کار در قالب واگذاری ١٠ درصد سهام شرکت سرمایه گذاری سهند به فرهنگیان است.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: سازمان در گذشته سبک مدیریتی اش کنترل مالی بود اما اکنون ایجاد نظامات راهبری را تولید کردیم و ذیل آن برنامه ریزی راهبردی را چند وجه جلوتر از قبل عمق بخشیدیم.

وی ادامه داد: در راستای عمق‌بخشی به این مهم نظام بودجه ریزی عملیاتی را در صندوق پیاده‌سازی کردیم.

دکتر نجف‌پور کردی تصریح کرد: این کار موجب ارتقای شفافیت و کارآمدی سازمان شد؛ همچنین حرکت به سمت حوزه‌های دانش بنیان اقدام دیگری بود که در راستای شفاف‌سازی اقدام کردیم و کدال داخلی تولید شد تا وضعیت شرکت ها تک به تک به تصویر کشیده ‌شود.

وی اضافه کرد: مدیران عامل هلدینگ ها طبق آنچه وعده دادیم نظام پرداخت حقوق شان در چارچوبی وضع شد که افزایش حقوق سالیانه بخشی ثابت به حقوق و درصدی متغیر مبتنی بر بهره وری افزوده می‌شود و الان در مرحله پرداخت هستیم
انتهای پیام/