معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران از توزیع یک میلیون و 600 هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان در قالب طرح اطعام حسینی (ع) خبر داد.

به گزارش گویای صنعت  ،محمد دهرویه، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران با اشاره به اجرای طرح اطعام و احسان حسینی در ماه های محرم و صفر، گفت: از ابتدای ماه محرم با همکاری ۱۶۳ آشپزخانه طرح اطعام حسینی یک میلیون و ۶۰۰ هزار وعده غذای گرم طبخ و میان نیازمندان توزیع شده است.

وی افزود: برای تهیه این تعداد غذای گرم بالغ بر ۱۳۴ میلیارد تومان از محل کمک های خیّران و مراکزنیکوکاری هزینه شده است.

دهرویه با بیان اینکه سال گذشته ۴ میلیون ۶۰۰ وعده غذای گرم میان خانواده‌های محروم توزیع شد، ابراز امیدواری کرد: در ایام ماه محرم و صفر امسال نیز این تعداد افزایش یابد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی همچنین به توزیع بسته های معیشتی در قالب طرح احسان حسینی اشاره کرد و گفت: از ابتدای ماه محرم ۲۵ هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی با همکاری خیّران، مراکز نیکوکاری ، مؤسسات خیریه و سازمان ها میان نیازمندان توزیع شده است.

وی عنوان کرد: ارزش بسته های معیشتی توزیع شده نیز بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان برآورد شده است.

دهرویه با اعلام روش‌های مشارکت مردم در طرح اطعام و احسان حسینی، خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۰۲۱*۸۸۷۷* ، شماره تلفن گویای ۷۳۵۵-۰۲۱ و درج عدد ۱۴ و همچنین شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۲۰۰۸، کمک‌های خود را در طرح اطعام و احسان حسینی به دست نیازمندان برسانند.