وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماموریت جدید این نهاد را ترویج و رفع موانع توسعه فرهنگ عفاف و حجاب عنوان کرد و گفت: اقدامات لازم برای توسعه کیفیت پوشاک این حوزه در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش گویای صنعت، سید عزت الله ضرغامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ماموریت جدید رییس جمهوری به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره ترویج و رفع موانع توسعه فرهنگ عفاف و حجاب است که اقدامات آن در حال انجام است.

وی افزود: از جمله وظایفی که برای اماکن متعلق به این وزارتخانه مشخص شده است، برگزاری نمایشگاه های عفاف و حجاب و فروشگاه‌هایی با این موضوع است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: معتقدیم یکی از مشکلات حجاب در کشور نبود پوشاک مناسب، ارزان قیمت و زیبا برای دختران جوان و زنان کشور است و این نقیصه، سالها ادامه داشته است.
ضرغامی تصریح کرد: در جلسه هیات دولت، گزارشی از نمایشگاه موفق نیاوران در حوزه حجاب اعلام و مشکلات حوزه حجاب را هم تشریح کردم و رییس جمهوری در این باره به وزیر صمت یادآور شد که عقب ماندگی حوزه حجاب باید جبران شود.
وی با بیان اینکه باید در حوزه پوشاک عفاف و حجاب باید به قیمت ارزان و کیفیت بالا توجه کرد، گفت: چادر مناسب قیمت بالایی دارد و امید است با پیگیری رییس جمهوری عقب ماندگی این حوزه حل شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در هفته‌های گذشته ۹ نمایشگاه در استان‌های مختلف کشور برگزار شده است، تصریح کرد: این رویکرد ادامه دارد و باید کارهای ایجابی را به درستی انجام دهیم تا به شرایط ایده آل مدنظر ملت اسلامی ایران برسیم.
افزایش مراکز تفریحی و گردشگری در روحیه مردم تاثیر مضاعفی دارد
ضرغامی در ادامه درباره سفر رییس جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: از آنجا که پیش از سفر رییس جمهوری، در این استان حضور داشتم و از شهرهای مختلف همراه نمایندگان مجلس بازدید شد، موفق به همراهی با رییس جمهوری نشدم.
وی تصریح کرد: اما پروژه‌هایی در این استان افتتاح شد که در نوع خود اهمیت بالایی دارد. به عنوان مثال چند طرح گردشگری به بهره برداری رسید که یکی از آنها پارک آبی با اشتغالزایی ۱۵۰ نفر بود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: همچنین کلنگ اجرا و ساخت بزرگترین پل معلق کشور در این استان زده شد تا همراه با تله کابین و زیپ لاین با سرمایه حدود هزار میلیارد به بهبود گردشگری این استان محروم کمک کند.
وی تاکید کرد: به هر میزان بتوانیم مراکز تفریحی و گردشگری را افزایش دهیم، در افزایش روحیه مردم تاثیر مضاعفی خواهد گذاشت و به رشد اقتصادی کشور کمک شایانی می کند البته باید مشکلات نظام اداری را در این راه رفع کرد.
رکوردشکنی مصرف روزانه بنزین به دلیل رونق سفر
ضرغامی با اشاره به مصرف بنزین در چندماه گذشته تصریح کرد: مصرف بنزین به ۱۲۷ میلیون لیتر در روز رسیده که رکورد استثنایی است. در حالی که ظرفیت تولید بنزین در کشور روزی ۱۱۰ میلیون لیتر است.
وی ادامه داد: گزارشی را وزیر نفت در جلسه هیات دولت ارائه داد که به دلیل افزایش سفرها و رونق گردشگری، مصرف بنزین بسیار بالا رفته است. اما یکی از دلایلی که مردم بیشتر از خودرو شخصی در سفرها استفاده می‌کنند، گران بودن قیمت بلیت هواپیما است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: محدودیت ایرلاین‌های کشور سبب شده مردم بیشتر به سفر زمینی با خودرو روی آورند که میزان مصرف آن از میزان تولید بیشتر شده است.
ضرغامی با تاکید بر اینکه باید در موضوع ایرلاین‌ها سرمایه گذاری لازم انجام شود، خاطرنشان کرد: در این حوزه مشکلات تحریمی وجود دارد ولی امید است هواپیماهای بیشتر و بهتری داشته باشیم.