سردار هادیانفر گفت: با توجه به استمرار بارش برف در اغلب مناطق کشور ، توصیه می کنیم هموطنان عزیز حتی المقدور از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

به گزارش گویای صنعت، سردار سرتیپ پاسدار سیدکمال هادیانفر با اشاره به بارش برف و باران در اغلب مناطق کشور اظهار داشت : باتوجه به بارش های اخیری که صورت گرفته و اکنون نیز شاهد استمرار بارش ها هستیم، توصیه می کنیم هموطنان عزیز از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا اضافه کرد : هر موقع احساس کنیم که تردد در مسیری خطرناک و تهدیدی برای جان رانندگان و سرنشینان است، قطعا همکاران ما در پلیس راه برای حفظ جان هموطنان عزیز ، از تردد وسایل نقلیه در مسیرهای مذکور جلوگیری خواهند کرد.

وی تصریح کرد : مسیرهای آزاد راه تهران-چالوس، کرج-چالوس، استان کهکیلویه و بویراحمد، بهدشت، کرمان و انار به مهریز یزد بعلت بارش برف مسدود است و به محض بازگشایی اطلاع رسانی خواهد شد.
سردار هادیانفر در ادامه به آمادگی کامل دستگاه های مسئول در طرح ترافیکی زمستان اشاره و اذعان داشت: خوشبختانه از بیست و سوم آذرماه و با انجام رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۱۴۰۱ ، پلیس راهور و سایر دستگاه های ذیربط آمادگی کامل برای تسهیل ترددها در شرایط بارندگی را دارند و در مسیرها و گردنه های برف گیر حضوردارند .

رئیس پلیس راهور فراجا در خصوص نحوه رانندگی و لزوم احتیاط در شرایط بارندگی تاکید کرد: آن چه مورد تاکید است، رعایت فاصله طولی در حین رانندگی است و یک خودرو حتما باید دو و نیم برابر طول خودش با خودروی جلویی فاصله داشته باشد تا شاهد تصادفات نباشیم.

سردار هادیانفر خاطرنشان کرد : همراه داشتن زنجیر چرخ ، داشتن سوخت کافی، بررسی سالم بودن بخاری خودرو، سالم بودن برف پاک کن و چراغ‌های ماشین در شرایط جوی که مه یا غبار صبحگاهی هست یا در مواقعی که نور خورشید به علت مه گرفتگی کافی نیست، از اصول اولیه رانندگی در فصل زمستان است.

گفتنی است، هموطنان عزیز می توانند برای اطلاع از وضعیت راه ها با شماره ۱۲۰ یا ۸۸۲۸۸۸۸۸- ۸۸۲۵۵۵۵۵ تماس حاصل نمایند.