ثبت نام در اولین دوره جایزه ملی فناوری آینده «نکست» تا پایان مهرماه تمدید شد.

به گزارش گویای صنعت، اولین رویداد جایزه ملی فناوری‌های آینده؛ نکست (Next)  چهارم دی ماه سال جاری به همت مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود. مهلت ثبت نام در این طرح به دلیل درخواست متقاضیان، از پایان شهریور ۱۴۰۲ به مدت یک ماه تمدید و تنها یک هفته تا پایان ثبت نام در این جایزه ملی زمان باقی است.

این رویداد ملی، سه محور «هوش مصنوعی، رباتیک و صنعت نسل ۴»، «اتصال‌پذیری، ارتباطات و میکروالکترونیک» و «زیست فناوری و زیست مهندسی» را پوشش می دهد و بر چهار حوزه مهم نوآوری، کارآفرینی، سرآمدی و توسعه تاکید دارد.

شرکت‌هایی که حداقل سه محصول با سطح آمادگی فناوری حداقل TRL-7 در سبد محصولات خود دارند، فروش رسمی حداقل پنج میلیارد تومان در سال منتهی به فراخوان ثبت می‌کنند و یا دارای ساختار سازمانی مدون و حداقل ۵ نیرو در بخش تحقیق و توسعه دارند، می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

طرح‌های شرکت کننده در این رویداد باید ویژگی‌های خاصی نظیر سطح آمادگی فناوری حداقل TRL-4، ایده‌های با عمق فناوری بالا، استفاده از فناوری‌های نوظهور و نوآورانه و همچنین وجود بازار برای محصول نهایی شرکت را داشته باشند.

سه طرح منتخب رویداد در هر موضوع از اول تا سوم به ترتیب «۵ میلیارد تومان جایزه و ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات»، «۳ میلیارد تومان جایزه و ۹ میلیارد تومان تسهیلات» و «۲ میلیارد جایزه و ۶ میلیارد تومان تسهیلات» دریافت می‌کنند.

متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه رویداد در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مراجعه یا با شماره تلفن ۰۳۱-۳۳۸۶۹۴۵۲ تماس حاصل کنند. با تمدید مدت زمان ثبت نام در این رویداد ملی پس از کسب اطلاعات کافی تا پایان مهرماه سال جاری با مراجعه به نشانی اینترنتی next.istt.ir امکان ثبت طرح مورد نظر وجود دارد.