دبیر دومین جشنواره تولیدات چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی گفت: برگزاری جشنواره تولیدات چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی می‌تواند به مردمی‌سازی میراث‌فرهنگی کمک کند.

به گزارش گویای صنعت، تابش عصر امروز چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ در آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی تولیدات چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی که در سالن همایش‌های دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: دور اول این جشنواره در یزد برگزار شد و این دوره در قزوین برگزار می‌شود که استقبال بسیار خوبی از این جشنواره شده و تعداد آثار ارسالی به این دوره از جشنواره نسبت به دوره قبل افزایش یافته است.
تابش ادامه داد: بخش‌های مختلفی برای این جشنواره در نظر گرفته شده است از جمله اینکه آثار برگزیده جشنواره در سینما بهمن اکران خواهد شد.
او تصریح کرد: اکران فیلم مستند ۶۴١٠ روز از زندگی شهید لشگری از دیگر موارد است که صورت می‌گیرد، اجرای تئاتر حیاط اصلی سعدالسلطنه نیز برنامه‌ریزی شده است که در تمامی این برنامه‌ها حضور عموم آزاد خواهد بود.
دبیر دومین جشنواره تولیدات چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی با بیان اینکه این جشنواره سکویی برای معرفی آثار برتر در حوزه میراث فرهنگی است، گفت: این جشنواره به صورت ملی برگزار می‌شود و امیدواریم که با استمرار جشنواره شاهد بین‌المللی برگزار شدن این جشنواره باشیم.
او در ادامه صحبت‌های خود با اشاره تلاش و همت مهندس ضرغامی افزود: از تلاش‌ها و همت مهندس ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی دارابی قائم مقام وزیر و اعلایی استاندار قزوین بسیار سپاسگزارم و اگر تلاش‌های این عزیزان نبود شاید جشنواره به این خوبی برگزار نمی‌شد.
دومین جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی، علی اکبر صالحی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی، استاتدار قزوین، معاونان و مدیران کل وزارت میراث‌فرهنگی، استاندار قزوین و جمعی از نمایندگان مجلس در حال برگزاری است.
در ابتدای این مراسم پیام مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرائت شد.