این روزها صندوق ذخیره فرهنگیان آبستن حاشیه‌هایی شده است که تشخیص حق و باطل را برای کسانی که با مجموعه آشنایی ندارند دشوار نموده و در این شرایط عجیب، واکاوی حواشی برای تنویر ذهن افکار عمومی، خاصه جامعه فرهنگیان عضو صندوق ضروری است.

به گزارش گویای صنعت به نقل از روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان،این روزها صندوق ذخیره فرهنگیان آبستن حاشیه‌هایی شده است که تشخیص حق و باطل را برای کسانی که با مجموعه آشنایی ندارند دشوار نموده و در این شرایط عجیب، واکاوی حواشی برای تنویر ذهن افکار عمومی، خاصه جامعه فرهنگیان عضو صندوق ضروری است.
بدون تردید خوش نامی صندوق ذخیره و افزایش امید در فرهنگیان عضو در یک سال اخیر با یک سری اقدامات اجرایی تیم مدیریتی جدید از جمله اجرای طرح ارزش مالکانه بعد از گذشت ۱۲ سال انتظار، احیای بانک سرمایه، شفاف شازی فعالیت‌ها و عملکرد، اصلاح ساختارهای معیوب و فسادزا، نظامند شدن انتصابات و …به اوج خود رسید.
فضای صندوق آرام بود زیرا کسی با طرح ها و اصلاحات بنیادین صندوق مشکلی نداشت تا اینکه هیات مدیره و ارکان صندوق تصمیم گرفتند غزل خداحافظی مدیران ناکارآمد و غیر اثربخش را بخوانند.
و حمله دقیقا از همین جا شروع شد. از لحظه ای که سوت تغییرات در پتروفرهنگ به صدا درآمد و ماراتن پایان ناکارمدی و ضعف در این هلدینگ مهم استارت خورد و کابوسی شد برای مدیران سفارشی، رانتی و ناکارآمد.
هیات مدیره صندوق به پشتوانه فرهنگیان عضو و وزیر انقلابی و دلسوز یا علی را گفته و می داند این یک راه
بی بازگشت است و لازمه این تحولات اساسی، شجاعت و نهراسیدن از تبعات تغییرات صحیح در روند امور در جهت احیای حقوق ذی نفعان می باشد.
اما این سوی میدان، لشکری بی نام و نشان و البته گستاخ و هتاک که عموما از سرمایه‌های فرهنگیان مظلوم تغذیه و به خط شده است چنان بر طبل دروغ می کوبد تا نهیب آن طبل باطل، مانع شنیدن صدای افتادن تشت رسوایی‌شان شود.
مدیران سفارشی، رانت خوار و ناکارآمد می‌دانند دیگر باید از سر سفره گسترده معلمان جمع شوند و هرچه به ناحق تقلا کنند بیشتر در باطلاق خود ساخته خوش فرو می روند.
یک روز با سوء استفاده از یک کارمند متخلف و معلوم الحال، جریانی علیه مدیریت صندوق راه می اندازند و ناشیانه از صحنه گستاخی این فرد بدسابقه فیلم تهیه می کنند و با تقطیع بخشی از آن چنین وانمود می کنند که آستانه تحمل مدیران صندوق کم است. اما واقعیت چیز دیگری است که در جای خود واکاوای خواهد شد. یک روز دیگر در یک تخلف آشکار سند مالی پرداختی قانونی یک سال معاون صندوق را در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌کنند اما نمی گویند که مدیرعامل صندوق در دوره ۱۴ ماه حضور حتی یک ریال اضافه کار نگرفته در حالی که تا نیمه‌های شب در صندوق پیگیر مسائل و مشکلات شرکت‌ها و هلدینگ‌ها است.
چاره ای نیست، اصلاح ساختارهای معیوب و ناکارآمد هزینه دارد اما فرهنگیان عضو صندوق ذخیره قطعا این فرصت تاریخی برای کمک به مدیریت انقلابی و اخلاق مدار موسسه و حمایت از جراحی اجزای معیوب صندوق را از دست نمی دهند.