رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور با صدور پیامی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام ارتش، این روز تاریخی را به آحاد فرماندهان، مدیران و کارکنان غیور و ایثارگر ارتش جمهوری اسلامی ایران به خصوص به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران آن تبریک گفت.

به گزارش گویای صنعت،در آستانه ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران حجت الاسلام و المسلمین “سیدعلیرضا ادیانی” در پیامی این روز تاریخی را گرامی داشت.

در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَإِنَّ جُندَنَا لَهُمُ ٱلۡغَٰلِبُونَ(آیه ۱۷۳ سوره مبارکه صافات)
“(و لشکریان ما قطعاً پیروزند)”

“امروز ارتش ما یک ارتش فکری، یک ارتش معنوی و یک ارتش دارای انگیزه‌های پاک و مقدّس است”.
امام خامنه‌ای (مد ظله العالی)

با پیام تاریخی و حیات بخش امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ ارتش تولدی نو یافت و ارتش جمهوری اسلامی ایران پا به عرصه وجود گذاشت. روز ارتش روز به رخ کشیدن قوت و اقتدار نظام اسلامی، نمایش اتحاد نیروهای مسلح و تجدید میثاق ملت قهرمان با ارتش پر افتخار جمهوری اسلامی ایران است، ارتش مقتدر و مکتبی که با تمام وجود در مسیر پاسداری از نظام مقدس اسلامی و ملت با صلابت ایران در برابر دشمنان قسم خورده ایستاده است.
به فرموده بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ملت و ارتش از هم جدایی ندارند و امام خامنه ای مدظله العالی نیز همواره تاکید دارند که ارتش امروز، یک ارتش منظم، محکم، منضبط و با تجهیزات عالی است و در واقع ارتش، یک سرمایه و ذخیره و اندوخته برای این ملت است.
کارنامه ارتش انقلابی و مکتبی جمهوری اسلامی ایران در سایه ایثار و از خودگذشتگی و فداکاری‌های آحاد نیروهای آن به خصوص در دوران هشت سال دفاع مقدس درخشان، افتخارآمیز و غرور برانگیز است، پیوند میان ارتش و مردم در ایران اسلامی مثال زدنی است و ارتش چهره هایی والامقام نظیر شهیدان صیاد شیرازی ، دوران، کشوری، قرنی، بابایی و ستاری را تقدیم انقلاب کرده است.
آنچه امروز از ارتش قهرمان مشاهده می‌کنیم، پشتوانه عمیق معنوی و روحیه جهادی و انقلابی است که در کنار دیگر نیرو‌های مسلح و تحت زعامت فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) بعنوان دژ مستحکم نظام مقدس اسلامی به شمار می‌رود، که این مسیر پرافتخار را با تقویت بنیه دفاعی و قدرت بازدارندگی کشور و ناامید سازی جبهه دشمنان ادامه می‌دهد.
نیروهای بصیر، فداکار و غیور ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان داده‌اند با تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا همواره در کنار مردم قرار دارند، چنانکه در بحران‌هایی مانند کرونا، سیل، زلزله هر آنجا که نیاز بوده، نیروهای غیور ارتشی با تکیه بر عقیده انقلابی خویش در کنار مردم بوده و شعار ارتش فدای ملت را به راستی تحقق بخشیده‌اند.
اینجانب درکمال افتخار و ابتهاج، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای ارتش همیشه قهرمان و به پاس رشادت‌ها و رادمردی‌های ارتشیان غیور و سلحشور این روز تاریخی را به محضر فرناندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای(مد ظله العالی)، آحاد فرماندهان، مدیران و کارکنان غیور و ایثارگر ارتش به خصوص خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران ارتشی تبریک عرض نموده و از خداوند منان توفیق هرچه بیشتر ارتش سر افراز و غرور آفرین جمهوری اسلامی ایران را در حفظ و حراست از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی و کشور عزیزمان، ایران اسلامی را خواستارم.(اجرکم عندالله و من الله التوفیق)

سید علیرضا ادیانی
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران