حجت الاسلام ادیانی گفت: کارکنان شریف و انقلابی انتظامی با تاسی و الهام از آیات قرآن و با روحيه معنوی در همه صحنه ها و حوادث حاضر و با افتخار به مردم خدمت می کنند.

به گزارش گویای صنعت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید علیرضا ادیانی در جلسه شورای عالی قرآن کریم سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت:کارکنان شریف و انقلابی انتظامی با تاسی و الهام از آیات قرآن و با روحیه معنوی در همه صحنه ها و حوادث حاضر و با افتخار به مردم خدمت می کنند. باید معارف قرآن کارکنان را برای خدمتگزاری هر چه بیشتر به مردم و دفاع از ارزش های انقلاب و اسلام سراسیمه کند.

نماینده ولی فقیه در انتظامی کل کشور خاطر نشان کرد:حضرت زهرا سلام الله علیها که خود حجت و راهنما و الگوی همه ائمه معصومین علیهم السلام است یکی از چیزهایی که در دنیا محبوب ایشان است تلاوت کتاب خدا یعنی قرآن است. یعنی حضرت زهرا با آن جایگاه و عظمت معنوی و علمی و عرفانی خود را محتاج قرآن می دانند.

وی تاکید کرد :اگر کسی با قرآن مانوس شد به چیزی برای هدایت و سعادت نیاز ندارد این سفارش و توصیه معصومین علیهم السلام است.

دکتر ادیانی با تاکید بر این نکته که قرآن مایه تذکر و هدایت همه جهانیان است؛ اشاره کرد و یاداور شد :خاصیت قرآن معنویت آفرین، هدایت بخش و راهنمائی انسان به خوبی ها و زیبائی ها است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی افزود:ما هیچ محدودیتی در اجرای برنامه ها و فعالیت های قرآنی در مجموعه انتظامی نداریم و باید کاری کنیم که آحاد کارکنان شریف انتظامی و خانواده های آنان با قرآن مانوس واقعی باشند و روزانه دست کم یک صفحه از قرآن را با معنا تلاوت نمایند. اگر چشم و گوش کارکنان با آیات نورانی قرآن مانوس شد قطعأ با انگیزه معنوی و روحیه جهادی بهتر و بالاتری به مردم خدمت خواهند کرد.حجت‌الاسلام ادیانی در بخش پایانی سخنان خود افزود مسؤلین آموزشی باید
محتوای همه فعالیت های تربیتی و آموزشی و فرهنگی را از آیات قرآن استخراج و در دوره های و کلاس ها و جلسات برای مخاطبین بیان کنند چرا که آیات قرآن نور است و قلب و دل انسان را روشن می کند و انسان را به کمال و تعالی هدایت می کند.