فرمانده کل انتظامی کشور بر خط مشی مشترک پلیس و رسانه ملی برای تقویت و ارتقاء احساس امنیت در سطح جامعه تاکید کرد.

به گزارش  گویای  صنعت، امروز جلسه ای پیرامون “هم افزایی و تعامل صدا و سیما و پلیس” با حضور سردار “احمدرضا رادان” فرمانده کل انتظامی کشور و جمعی از مسئولان مربوطه در حوزه انتظامی با فعالان عرصه رسانه و جمعی از مسئولان صدا و سیما برگزار و در این جلسه بر همکاری بیش از پیش پلیس و صدا سیما، بهره بردن از ظرفیت های موجود هر ۲ سازمان برای به تصویر کشیدن اقدامات پلیس در سطح جامعه و همچنین ارتقاء احساس امنیت، دانش و آگاهی مردم نسبت به خدمات رسانی سبزپوشان خدوم، اهتمام به قدرت رسانه ای در انعکاس به موقع اخبار، اهمیت رویکرد و نگاه صدا و سیما به اقدامات پلیس برای انعکاس مطلوب آن و … بحث و گفت و گو شد.

*آگاه سازی جامعه از اقدامات مجاهدانه پلیس

سردار “احمدرضا رادان” در این جلسه و دیدار صمیمی به اهمیت تعامل پلیس و صدا و سیما اشاره کرد و گفت: ماموریت های محوله و ذاتی فراجا از مرز تا مرکز بسیار گسترده است و همکاران انتظامی در سراسر کشور به واسطه خدمات‌رسانی شبانه روزی و به عنوان مجاهدان فی سبیل الله در میدان حضور دارند از این رو ضرورت دارد در راستای آگاه سازی مردم، مجاهدت ها و اقدامات فداکارانه پلیس در سطح جامعه را به خوبی انعکاس دهیم و به تصویر بکشانیم.

وی در ادامه ضمن قدردانی از همکاری و همراهی سازمان صدا و سیما با پلیس عنوان کرد: خدا قوت و خسته نباشید خدمت شما برادران گرانقدرم عرض می‌کنم؛ انصافا مطالبی که در این جلسه عنوان شد مثمرثمر بود اما آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که پلیس یک نهاد اجتماعی است که در بطن و متن زندگی مردم قرار دارد بنابراین نیازمند یک مدیریت دوسویه، تعامل مستمر و منسجم هستیم.

*مدیریت رسانه‌ای پلیس

این مقام ارشد انتظامی به قدرت رسانه اشاره و تصریح کرد: با مدیریت صحیح و تعامل دو سویه و همچنین آینده پژوهی می توان کارهای ماندگار را از رافت، خدمت رسانی و اقتدار پلیس به تصویر کشاند و ضرورت دارد این مهم مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.

سردار رادان گفت: با توجه به افق پیش رو و اهداف مدنظر، صدا و سیما و پلیس نیازمند تعیین و معرفی یک تیم حرفه ای و نماینده از سوی هر ۲ سازمان برای آینده‌پژوهی، ساخت فیلم، مستند و … هستند از سویی تمرکز مدیریت رسانه ای پلیس بر عهده معاونت فرهنگی اجتماعی فراجا است که با تمامی امکانات، ظرفیت و ایده های نو برای به تصویر کشیدن پلیس حرفه ای، مقتدر و اجتماعی و همچنین مظلومیت شهدای معزز فراجا آمادگی کامل برای همکاری با صدا و سیما را دارد و ۱۰۰ درصد پای کار است.

*ساخت مستند از شهیدان فراجا

بنابراین گزارش، جمعی از مسئولان انتظامی نیز در این جلسه و دیدار صمیمی اعلام کردند که پلیس در راستای ساخت فیلم، کلیپ، مستند، تیزر  (باعنوان تلنگر و توجه به خانواده ها و …) برای نشان دادن اقدامات و خدمات رسانی پلیس آمادگی دارد که امکانات لازم و ظرفیت های موجود را در حد توان در اختیار همکاران صدا و سیما قرار دهد.

همچنین در این جلسه عنوان شد: تلاش ما بر این است که با استفاده از ظرفیت ها، چهره پلیس را بر اساس آنچه که واقعیت است (تصویرسازی از پلیس در بعد حرفه ای، تخصصی و اجتماعی) به تصویر بکشانیم.

گفتنی است، در دیدار مسئولان صدا و سیما و پلیس بر هم پوشانی، آگاه سازی و فرهنگ سازی در ارتباط با تلاش های مجاهدانه نیروهای سبزپوش، ساخت مستند در رابطه با زندگی شهدای معزز و گرانقدر فراجا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و جان بر کف بودن این عزیزان برای امنیت و آرامش مردم و … نیز تاکید شد.

*حمایت همه جانبه از پلیس

“وحید جلیلی” قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امور فرهنگی در این جلسه ضمن تاکید بر نقش مهم پلیس در تامین امنیت و آرامش جامعه گفت: پلیس یکی از ارکان مهم و حیاتی حاکمیت است که وظیفه خطیر تامین و حفظ امنیت و آرامش شهروندان را بر عهده دارد و هجمه اخیر دشمنان برای هدف قرار دادن پایگاه اجتماعی پلیس خود نشان از این جایگاه ویژه مجموعه انتظامی در جامعه دارد.

وی حمایت همه جانبه از پلیس برای تامین امنیت را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: سازمان صدا و سیما در زمینه تولیدات فیلم، سریال، مجموعه های آموزشی بر مبنای واقعیت های موجود با رویکرد تقویت آرامش و احساس امنیت در جامعه آمادگی همکاری مشترک با پلیس را دارد.

قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امور فرهنگی ضمن تقدیر از ایثارگری های شبانه روزی و غیرقابل وصف کارکنان انتظامی در نظم بخشی در جامعه و تولید آرامش و امنیت خاطرنشان کرد: پلیس امروز در راه آرامش جامعه شهدای گرانقدری را تقدیم می کند که تولید مستندات ویژه درخصوص شهدا، کمترین کاری است که رسانه ملی در قبال این جانفشانی های شهدا و خانواده معظم آن ها باید انجام دهد.