دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی گفت که تهران در حال گفت‌وگو با عربستان سعودی و امارات برای همکاری در زمینه مناطق آزاد است.

به گزارش  گویای  صنعت به نقل از فارس، حجت الله عبدالملکی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت که ایران و روسیه قصد دارند به زودی مذاکراتی را برای امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه مناطق آزاد آغاز کنند.

وی افزود: ایران همچنین با عربستان سعودی و امارات برای دستیابی به توافق درباره همکاری های مشترک در زمینه مناطق آزاد در حال مذاکره است.

عبدالملکی گفت: ما در تلاش هستیم تا مناطق آزاد مشترک با سایر کشورها به ویژه با کشورهای همسایه و کشورهای عربی و اسلامی ایجاد کنیم.

این مقام ایرانی تصریح کرد: ما یادداشت تفاهمی با عمان و سوریه در زمینه همکاری در مناطق آزاد امضا کردیم و مذاکرات با عراق نیز در سند همکاری مشترک برای مناطق آزاد مشترک گنجانده شد و در حال حاضر نیز مذاکره با امارات متحده عربی و عربستان سعودی برای همکاری مشترک در مناطق آزاد هستیم.

وی تاکید کرد: روسیه علاقه‌مند به راه اندازی کریدور بین المللی شمال به جنوب برای حمل کالا از اقیانوس هند با عبور از ایران است.