رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف 3 محل و دستگیری 6 نفر فعال غیر مجاز ارزی خبرداد و گفت: در این دفاتر اقدام به انجام خرید و فروش غیرقانونی انواع ارز می نموند.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ “کارآگاه مهدی افشای” توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به دستگیری فعالان غیرمجاز بازار ارز در محدوده خیابان جمهوری شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش دستانه در مبارزه با اخلال گران بازار ارز مشخص گردید افرادی در دفاترخود در پاساژی واقع در خیابان جمهوری نبش چهار راه استانبول، اقدام به فعالیت غیر مجاز ارزی می نمایند. لذا عوامل این پلیس مبادرت به شناسایی و دستگیری ۶ نفر از فعالان غیرمجاز ارزی که به صورت گستره اقدام به خرید و فروش غیرقانونی انواع ارز می نمودند، کردند.

جناب سرهنگ افشاری افزود: در بازرسی از دفاتر کار این افراد که فاقد هرگونه جواز کسب و تابلو بود، ۳مقادیری انواع ارز شامل: ۳۲۸۹۰ دلار امریکا،۷۲۱۴ یورو،۵۸۷۰ درهم امارات، ۸۷۹۵ پوند انگلیس، ۲۰۰۰ فرانک سوئیس، ۸۴۰۰ کرون دانمارک،  ۲۰۸۰یوان چین، ۳۱۰ لیر ترکیه، ۵ عدد نیم سکه، ۸ عدد سکه تمام بهارو ۱۶عدد ربع سکه مجموعا به میزان ۶۷۵۵۹ واحد انواع ارز به ارزش ۴۰ میلیارد ریال و تعداد زیادی اسناد و مدارک و مستندات مربوط به فعالیت غیر مجازی ارزی کشف که پرونده ای در خصوص تشکیل و به همراه متهمین به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام انتظامی افزود: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه موارد مشابه با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.