رئیس جامعه تورگردانان کشور گفت: قصد داریم برنامه‌ای برای حضور بزرگترین‌ توراپراتورهای جهان در ایران تدوین و اجرا کنیم.

به گزارش گویای صنعت ،   ابراهیم پورفرج، رئیس جامعه تورگردانان کشور  گفت: شیوع ویروس کرونا طی سه سال گذشته موجب شد تا تورهای ورودی وضعیت خوبی نداشته باشند و تعداد آن‌ها کاهش پیدا کند. بیشتر آژانس‌ها طی این مدت درآمد چندانی نداشتند.

او افزود: بعد از سه‌ سال سعی کردیم با بازارهای هدف گفت‌وگو کنیم. قبل از شیوع کرونا بازارهای هدف ما شامل اروپا، آمریکا، چین، ژاپن و… بود.

پورفرج تصریح کرد: در حال حاضر برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی برنامه‌ریزی می‌کنیم. حدود سه هفته گذشته در نمایشگاه گردشگری ایتالیا با ۱۰ آژانس گردشگری شرکت کردیم که نتایج خوبی به همراه داشت.

رئیس جامعه تورگردانان کشور بیان کرد: برای نمایشگاه گردشگری آلمان که بزرگترین نمایشگاه گردشگری دنیاست و اسفندماه برگزار می‌شود، ۵۰۰ متر مربع فضا برای برپایی غرفه‌ها‌ گرفتیم. همچنین برای نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا دعوت از بزرگترین تور اپراتورهای جهان برای حضور در ایران/ برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی برنامه‌ریزی می‌کنیمکه قرار است بهمن‌ماه برگزار شود، حدود ۲۵۰ مترمربع زمین در نظر گرفتیم. تمام تلاش‌مان این است تا تعداد زیادی از آژانس‌ها در این نمایشگاه‌ها شرکت کنند و کشورمان را بیش از گذشته معرفی کنیم.

پورفرج تأکید کرد: در دولت دهم ۱۳۵ شرکت از ۴۲ کشور که از بزرگترین توراپراتورهای جهان بودند به ایران آمدند که با استقبال خوبی روبرو شد. قصد داریم برنامه‌ای در این زمینه تدوین کنیم و از بزرگترین‌ توراپراتورهای جهان برای حضور در کشورمان دعوت کنیم. در حال حاضر مذاکرات را در این زمینه با توراپراتورها شروع کردیم و این طرح را اوایل خردادماه سال ۱۴۰۲ اجرا خواهیم کرد.

رئیس جامعه تورگردانان کشور در پایان گفت: قرار است نشست‌های مشترکی با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای تدوین این برنامه برگزار شود. سعی می‌کنیم ۵۰ کشور را برای حضور در ایران دعوت کنیم.