استاندار تهران با اشاره به ایجاد دفاتر جذب کمک‌های مردمی به ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان‌ها گفت: در شهرستان‌های شهرقدس، ملارد، پیشوا و اسلامشهر اقدامات خوبی برای جذب کمک‌های مردمی انجام شده و امیدواریم با برنامه‌ریزی سهمیه ابلاغ شده محقق شود.

به گزارش  گویای صنعت، علیرضا فخاری صبح امروز در نشست هم‌اندیشی سالانه مدیران و رؤسای ستادهای توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان تهران اظهار داشت: حضور ائمه جمعه و جماعات و همچنین فرمانداران برای همسویی و همگرایی در جهت تلاش‌هایی که مردم‌دارند در راستای تقویت زیرساخت‌های لازم مکانی و ساختمانی حرمین مطهر ائمه اطهار در نجف و کربلا با هدف تلاش برای تکمیل سازه‌های عتبات عالیات بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: در این نشست تصمیماتی در زمینه بهبود کمی و کیفی نیازها صورت می‌گیرد و چگونگی هماهنگی تشریح می‌شود و ستاد نقش همگرایی نذورات را دارد.

استاندار تهران با بیان اینکه در شهرستان‌های استان تهران با توجه به ظرفیت‌ها و نیازمندی‌ها کمک‌هایی ارائه شده گفت: در شهرستان‌های استان تهران همایش‌هایی برگزار و از خیرین برای شرکت در این طرح دعوت شده و در شهرستان‌های شهرقدس، ملارد، پیشوا و اسلامشهر اقدامات خوبی انجام شده و امیدواریم با برنامه‌ریزی بهتری نسبت به سال‌های گذشته سهمیه ابلاغ شده به شهرستان‌ها محقق شود.

فخاری تصریح کرد: در شهرستان‌های غرب استان تهران دفاتر جذب کمک‌های مردمی دایر شده که امکان ایجاد دفاتر در سایر نقاط نیز وجود دارد اما خروجی دفاتر نیز باید ترسیم شود و به تبلیغ این امور بپردازیم تا سهمیه‌ها به بهترین نحو پرداخت شود.

وی با اشاره به اهمیت اشاعه و تبلیغ دین ابراز داشت: ستاد عتبات باید مشارکت‌های عمومی را بالا ببرد و تمرکزشان بر برخی موضوعات برای هویت بخشی به ارزش‌های دینی باشد و در نهایت باید محصول نهایی این عمل، اثرگذاری در دل‌وجان انسان‌هایی شود که دل درگرو اهل‌بیت دارند.

استاندار تهران تأکید کرد: تکمیل صحن حضرت زینب (س) و امام حسن (ع) در دست اقدام است اما با ساخت‌وسازها در عتبات به واقع باید برای نمادسازی و الگوسازی و آرامش و آسایش زوار تلاش کنیم.

فخاری اظهار داشت: حجم زواری که به کربلا و عتبات می‌روند زیاد است و این زوار در بند خواب و خوراک نیستند اما ما باید حداقل‌ها را تأمین کنیم و جای اسکان خواهران مهم است که باید برای آن تلاش و برنامه‌ریزی کنیم.

وی یادآور شد: مجموعه استان تهران در بحث اربعین به عنوان خادم برای شهر نجف به زوار خدمت می‌کند و از سوی دیگر باید به موضوع جمع آوری نذورات برای تکمیل حرمین شریف توجه کرد.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: فرمانداران تلاش بیشتری داشته باشند و در زمینه کمک به عتبات عالیات به دنبال جذب پول‌های حلال باشند.