معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و مقامات ارشد گردشگری کشورهای حاضر با هدف توسعه روابط دوسویه و افزایش تعاملات گردشگری دیدار کرد.

به گزارش گویای صنعت، علی‌اصغر شالبافیان ضمن اشاره به استقبال قابل توجه از غرفه جمهوری اسلامی ایران و مشارکت جدی استان‌های کشور در رویداد جهانی فیتور ۲۰۲۳ اسپانیا، یکی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در این نمایشگاه را تلاش برای مذاکره و برقراری ارتباط با مقامات گردشگری کشورهای مختلف از جمله برزیل، هند، اسپانیا، امارات، قطر، ترکیه، سنگال، ازبکستان، مصر و همچنین دیدار با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری UNWTO عنوان کرد.

حضور جمهوری اسلامی ایران در دو دوره آموزشی با محوریت گردشگری خوراک و گردشگری روستایی، به میزبانی کشور پاناما و شبه‌جزیره ماکائو چین و نیز موضوعات قابل طرح در مجمع عمومی سال آینده از جمله سرفصل‌های گفتگوی معاون گردشگری کشور با زوراب پولولیکاشویلی، دبیر‌کل سازمان جهانی گردشگری بوده است.

همچنین شالبافیان ضمن تلاش برای برقراری نشست‌های تخصصی B۲B و نیز road show با ایجاد زمینه ارتباط دوسویه گردشگری میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای هدف، به تشریح مهم‌ترین رویداد گردشگری کشور یعنی شانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران در بهمن ماه جاری پرداخته و از مقامات حاضر دعوت بعمل آورده است.

شالبافیان همچنین در حاشیه حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا با رسانه‌های مختلف از جمله برنامه زنده شبکه تلویزیونی اسپانیا گفت‌وگوهای متعددی داشته و ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های گردشگری کشور را تشریح کرده است.