شهرداری منطقه13 با راه اندازی کاروان خودروهای گل آرائی شده ، بیعت با لاله ها و برگزاری بزرگداشت‌های مختلف در محلات، یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس را زنده می‌کند.

به گزارش  گویای صنعت، محمد هادی علی احمدی، شهردارمنطقه گفت: هفته دفاع مقدس، ایام زنده کردن و صیانت از ارزش‌هایی همچون اتحاد، برادری، ایمان و اعتقاد راسخ به خداوند است که در این راستا اداره فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۱۳، پیرو دستورالعمل ابلاغی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نسبت به اجرای برنامه‌ و رویداد های مختلف در محدوده محلات اقدام کرده است.
او به راه اندازی کاروان های خودرویی ” ایران قوی در محدوده اشاره کرد و افزود :این کاروان متشکل از موتورسیکلت و خودروهای عملیاتی مزین به گل آرائی با پخش نواهای دوران دفاع مقدس در محدوده به حرکت در می آیند.
شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه بزرگداشت‌های مختلف از قبیل شب شهر و خاطره دفاع مقدس و مرام عاشقی در قالب دیدار با خانواده معظم شهدا در این منطقه برگزار می شود،گفت: حضور در این محفل‌ها سبب می‌شود تا به آرمان‌ها و اهداف شهدا نزدیک شده و نسل امروز را بیش از گذشته با این آرمان‌ها آشنا کنیم.
محمد هادی علی احمدی با اشاره به ویژه برنامه ” بیعت با لاله ها” افزود: غبارروبی و عطر افشانی مقبره شهدای گمنام واقع در بوستان سیمرغ و دو کوهه با حضور مدیران شهرداری منطقه۱۳، پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت با همراهی خانواده های معظم شهداء ، محور این ویژه برنامه است.
شهردار منطقه ۱۳ تصریح کرد: برنامه‌های گرامیداشت چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس در قالب نمایشگاه ،استیج،نمایش، روایتگری ، سرود و … در بوستان ها و مکان های پرتردد سطح منطقه از جمله بوستان پیروزی و فلکه دوم نیروی هوایی اجرائی می شود.
محمد هادی علی احمدی ، سنگرسازی نمادین در نواحی و ساختمان ستادی و فضاسازی محیطی مناطق جنگی جلوی درب ساختمان های نواحی، ساختمان های اصلی ستادی، تولید محتوا در فعالیت های مجازی از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس درمنطقه۱۳ اعلام کرد.
شهردارمنطقه ۱۳، دفاع ‏مقدس را یک نقطه آرمانی برای ملت ایران دانست و تصریح کرد: مهمترین وظیفه ما این است که نسل امروز را بر حفظ این آرمان‌ها آگاه کرده و آنها را تشویق به ادامه راه شهدا و رزمندگان اسلام کنیم.
در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی ، جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد که به همین دلیل از ۳۱ شهریور ماه به مدت یک هفته به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.