حمید زمانی شامگاه دوشنبه برای چهارمین بار طی هشت ماه گذشته در جمع اصحاب رسانه حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

به گزارش گویای صنعت، فرماندار ویژه ری از انتخاب مدیرانی دلسوز و بدون رودربایستی برای پست های مختلف در سطح شهرستان ری خبر داد و آن را فرصتی برای مقابله برای سودجویی برخی افراد و گروه ها از موقعیت های توسعه شهرستان دانست.

زمانی رویکرد اصلی مدیریت شهرستان را جذب سرمایه گذار و رشد اقتصادی عنوان کرد و تشدید عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی، تلاش برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و شناسایی و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری را نمونه ای از اقدامات انجام شده در همین مسیر برشمرد.

فرماندار ویژه شهرستان ری یکی از مهمترین رویکردهای مدیریت شهرستان را بهبود فضای عمرانی با اصلاح روندهای غیر قانونی پایه گذاری شده دانست و آغاز روندی قانونی با واگذاری پروژه ها به دستگاه های تخصصی اعلام کرد.

وی به ظرفیت های قابل توجه ری در بخش گردشگری اشاره کرد و لازمه بهره برداری از چنین ظرفیت هایی را معرفی و تبلیغ چنین مراکزی خواند.

زمانی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص وجود گاز متان در سایت آراد کوه بیان کرد: تایید صحت و سقم وجود گاز متان در آرادکوه نیازمند ورود کارشناسی و علمی است و چنین رویکردی نیز هم اکنون در دستور کار است.

فرماندار ویژه شهرستان ری وضعیت دفع و امحای زباله ها را در مقایسه با ۱۰ سال گذشته رو به بهبود برشمرد و گفت: با این وجود به نظر میبایست رویکردی بهتر برای ساماندهی این پسماندها و انتقال این سایت در نظر گرفته شود، اگرچه شهردار تهران از اقدامات قابل توجهی در زمینه جداسازی زباله های تر و خشک خبر داده است.

وی اعلام کرد: در خصوص سگ های ولگرد، شهرداری ها آنها را جمع آوری می کنند اما جریان عقیم سازی آن بسیار هزینه بر و از عهده این نهادها خارج است.

زمانی به ظرفیت های قابل توجه شهرستان ری در بخش گردشگری و سرمایه گذاری اشاره کرد و ایوان ری و ری لند را از نمونه های جذاب در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری دانست که باید رسانه ها در معرفی و تبلیغ آنها مساعدت کنند.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به وضعیت منابع آبی شهرستان ری افزود: شرکت آب و فاضلاب با توجه به وضعیت کم بارشی و کمبود منابع آب، تمامی ۱۵۴ حلقه چاه شهرستان را در دست بررسی دارد تا بتواند بخشی از منابع آبی را از این طریق تامین کند.

وی به بحث پایش تصویری و نصب دوربین در نقاط مختلف شهرستان اشاره و اعلام کرد: دوربین های گوناگونی توسط نهادهای مختلف در سطح شهرستان ری نصب شده است که ماموریت های کاری مختص به خود را دارد، اما به صورت متمرکز در مکان خاصی قابل رصد نیستند و از همین رو به دنبال راه اندازی مراکز پایش تصویری و نصب دوربین برای اتصال به چنین مرکزی هستیم.
وی ادامه داد: در پایش تصویری مورد نظر فرمانداری، علاوه بر نصب دوربین در نقاط مختلف از جمله شهرها و روستاها، راه اندازی مراکز متمرکز پایش و رصد تصویری این مناطق هستیم.

ایشانن بیان نمودند: پایش تصویری در بهترین حالت تامین کننده امنیت مناطق مختلف، جلوگیری از وقوع جرم و سرقت و رصد مشکلات و ساخت و سازهای غیر قانونی است.

فرماندار افزود: در سطح شهرستان مدیران به گونه ای انتخاب شده اند که در انجام ماموریت های قانونی خود، با کسی تعارف و رودربایستی نداشته باشند و بتوانند در مقابل زد و بندها ایستادگی کنند.