خراسان جنوبی-سازمان بزرگ انتظامی از یک سو خود را فداکار می داند و از سوی دیگر، خود را پاسدار و حافظ دستاوردهای انقلاب می شمارد بی شک این شعار نیست و در عرصه عمل، عیان است.

به گزارش گویای صنعت،سردار”قاسم رضایی” در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه این استان در زمان دفاع مقدس ۲هزار شهید تقدیم نظام کرده است و بالاترین پشتیبانی را دارد؛ اظهار داشت: امنیت، رفاه و آسایش امروز کشور و استان را مرهون خون پاک شهدا و خانواده معزز آنها هستیم، از روح پاک شهیدان استمداد می جوییم تا در عمل به تکالیف و وظایف خود توفیق داشته باشیم.

جانشین فرمانده فراجا بیان داشت: عزت و سرافرازی ما پس‌ از انقلاب اسلامی به حکم الهی به مدیریت امام راحل که منزلت بت‌های زمانه را شکسته بود و سپس استمرار آن نیز به دست رهبر فرزانه انقلاب است.

سردار رضایی با اشاره به اینکه فراجا به واسطه قانون و پس‌ از انقلاب اسلامی تکیه‌گاه همه مردم، مظلومان و همچنین سایر سازمان ها و دستگاه ها و مجریان قانون می باشد؛ خاطر نشان کرد: سازمان بزرگ انتظامی از یک سو خود را فداکار می داند و از دیگر سو، خود را پاسدار و حافظِ دستاوردهای انقلاب می شمارد؛  بی شک این شعار نیست و در عرصه عمل، عیان است.

این مقام عالی انتظامی تصریح کرد: سازمان بزرگ انتظامی به‌ جهت ماموریت های مختلف و متعددی که دارد کلمه مقدس را دریافت کرده  و مجاهدین فی‌سبیل‌الله که رهبر معظم انقلاب به کارکنان آن لقب داده است،  به خاطر نیت، رفتارها و فداکاری‌های این سازمان می باشد؛ پلیس در سالی که گذشت ۷۲ شهید تقدیم این نظام کرده است؛ این سازمان، بی‌ادعا و از مردم، برای مردم و در خدمت مردم است.

جانشین رئیس پلیس کشور افزود: این سازمان مقدس برای مردم، خانواده شهدا ، انقلابیون و سازمان‌های خدمت‌گزار هم مهربان و هم مقتدر بوده و همیشه در کنارشان هست و برای آنها خدمت می کند ولی در مقابل هنجارشکنان مقتدرانه عمل خواهد کرد.

وی در ادامه عنوان داشت: فراجا علاوه بر اینکه مورد لطف و عنایت مقام معظم رهبری و مسئولین کشور است، مردم نیز آن را دوست دارند و حمایت می کنند؛ در سال ۱۴۰۲ تحول بزرگی در پیش است و این هشداری است برای هنجار شکنان.

سردار رضایی با اشاره به اینکه پلیس ما با پلیس‌های جهان در اهداف ،روش و منش بسیار تفاوت دارد، گفت: پلیس ایران در مقابله با متهمین، مجرمین و فریب خوردگان، با سعه صدر و خویشتن داری برخورد می کند، فتنه ها و آشوب ها را شعله ور نمی‌سازد، اما پلیس سایر کشورها از جمله آمریکا حتی با افراد بی گناهی که به اشتباه ظنین می شود نیز با خشونت رفتار می‌کند و این تفاوت اساسی ما با پلیس سایر کشورهاست.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در پایان مراسم با بیان اینکه پلیس در عرصه انتظامی اِشرافیت کامل داشته و امروز این امنیت را مدیون شهدا، جانبازان و پیشکسوتان می دانیم؛ خاطر نشان کرد: این مسیر انشاا… استمرار خواهد داشت تا زمانی که هیچ دغدغه ای در منطقه نداشته باشیم.

گفتنی است، در این مراسم سرهنگ “حسن شجاعی نسب” که پیش از این جانشین انتظامی استان خراسان جنوبی بود به عنوان فرمانده جدید معرفی و از زحمات سردار “ناصر فرشید” تجلیل به عمل آمد.