محمدهادی طهرانی مقدم به‌عنوان سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان منصوب شد.

به گزارش گویای صنعت، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان امروز سه‌شنبه ۷ شهریورماه ۱۴۰۲ با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیرکل حراست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، معاون برنامه‌ریزی استانداری سیستان و بلوچستان و معاونان و کارکنان اداره‌کل در سالن جلسات موزه بزرگ زاهدان برگزار شد.

رویکرد وزارت میراث‌فرهنگی در دولت سیزدهم کاملا تغییر کرده است
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی در این مراسم ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته دولت با اشاره به ارائه خدمت بی‌منت، گفت: اهمیت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بر هیچکس پوشیده نیست چرا که حوزه‌های فعالیت این اداره کل ارزان‌تر از صنعت‌های دیگر است و می‌تواند تاثیر خوبی در اشتغالزایی و توسعه اقتصادی داشته باشد.
جواد واحدی افزود: مدیریت محدودیت است مصنونیت نیست، مدیران باید پاسخگوی مسئولیتی که بر عهده گرفته‌اند باشد و در انجام امورات کاری انصاف و عدالت داشته باشند.
او با اشاره به اینکه کارنامه دولت سیزدهم درخشان است، ادامه داد: رویکرد وزارت میراث فرهنگی در این دولت کاملا تغییر کرده و به دنبال ارتقای جایگاه وزارت میراث‌فرهنگی هستیم.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی با تاکید براینکه استانداران باید در زمینه زیرساخت‌های گردشگری ورود کنند، افزود: یکی از چالش های موجود در همه استان‌های کشور در بحث زیرساخت‌های گردشگری مسئله سرویس‌های بهداشتی بوده که در این دولت بدان توجه شده است.
طهرانی مقدم دارای برنامه‌های تخصصی و طرح‌های مهم در حوزه میراث‌فرهنگی است
واحدی بیان کرد: گزینه‌های متعددی برای تصدی پست مدیرکلی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان وجود داشت و وزارتخانه بعد از بررسی آنها به گزینه حاضر رسید چرا که طهرانی مقدم از ۱۷ مورد مدنظر کمیته انتصابات ۱۵ مورد را دارا بوده که امیدواریم با تعامل و همکاری همه نیروهای اداره کل در پیش‌برد اهداف موفق باشند.
او با اشاره به انتصاب محمدهادی طهرانی مقدم به عنوان سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سیستان و بلوچستان گفت: او دارای برنامه های تخصصی و طرح های مهم در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است، همچنین یکی از برنامه‌های مهم طهرانی مقدم ایجاد قرارگاهی در اداره کل برای سامان‌دهی طرح‌های بر زمین افتاده است که در این زمینه ضرورت همکاری همه جانبه باید در دستور کار باشد.
معاون توسعه مدیریت‌ و منابع استانداری سیستان وبلوچستان در آیین مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث‌فرهنگی سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید به گونه‌ای کار کنیم که از ما به نیکی یاد شود در این زمینه خدمتگزاری به مردم و عملکرد و اقدام به موقع اثرگذار است.
عباسعلی ارجمندی ادامه داد: قد و قواره‌های اداری را عملکرد ما مشخص می کند نه میز و اتاق، بر این اساس اگر اعتقاد دینی و توکل برخدا داشته باشیم کارها به نحو احسنت پیش می‌رود.
او با بیان اینکه باید به اندازه وسع و توان کارها را پیش برد و به مردم خدمت کرد، گفت: مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی فردی توانمند و دارای تخصص است، باید نقاط ضعف و آسیب‌ها را شناسایی و آنها را تبدیل به فرصت کند.
میراث‌فرهنگی سیستان و بلوچستان جزو پنج دستگاه اصلی استان
مدیرکل سابق میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: توفیق خدمت در عرصه مسئولیت اجرایی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از الطاف بزرگ الهی در عرصه خدمت به این دیار برای من بوده است، که زبان نارسای بنده از عهده شکر و سپاسگزاری آن قاصر است.
علیرضا جلالزایی افزود: از آنجایی که تمامی تلاش‌ها و توانمندی‌ها با وجود کاستی‌ها و فقدان اعتبار در این راستا انجام شده است.
او ادامه داد: زحمات زیادی کشیده شده تا اداره کل میراث فرهنگی امروز در این سطح قرار دارد و جزو پنج دستگاه اصلی سیستان و بلوچستان از لحاظ کارکرد و عریض و طویل بودن به شمار می‌رود، باید این مسیر را با همت و تلاش دوچندان همچنان ادامه داد.
مدیرکل سابق میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: دستاوردها و پیشرفت‌های کنونی در میراث فرهنگی به همت معاونان، اعضای شورای اداری و تمام روسای ادارات شهرستان‌ها رقم خورده‌ است.
راه اندازی هیئت اندیشه‌ورز و قرارگاه تصمیم‌گیری در اداره‌کل میراث‌فرهنگی
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان در این آیین از حسن اعتماد مهندس ضرغامی، استاندار سیستان و بلوچستان و اعضای کمیته انتصابات تشکر و اظهار کرد: در بازه کاری ما در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر مدار فرهنگ، رسانه اقتصاد و دیپلماسی با توجه به اصول تبلیغات برندسازی و بازاریابی حرکت خواهیم کرد.
محمدهادی طهرانی مقدم با تاکید بر اینکه انجام کار گروهی و تخصصی در اولویت این اداره‌کل قرار دارد، ادامه داد: حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی در صدر اولویت‌هاست تا نگاه به استان تغییر کند و فرصت سرمایه‌گذاری برای این خطه از کشور فراهم و توسعه یابد.
او با بیان اینکه از تمام کارشناسان در تمامی حوزه‌ها برای رشد و پیشبرد کارها استفاده خواهیم کرد، افزود: قطعا نیروی انسانی از بیرون نخواهیم آورد، اما گردش مدیریت حق مدیران است که در این راستا از ترکیب تک تک افراد در اولین فرصت استفاده خواهیم کرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه توانمندی کارکنان بررسی و از تجربه، توانمندی و تخصص افراد مسن و مدیران قبلی و افراد حاضر بهره‌گیری خواهد شد از بکارگیری نیروهای جوان در روند امورات خبر داد و گفت: هیئت اندیشه‌ورز و قرارگاه تصمیم‌گیری اصلی رشد و تعالی استان در اداره کل میراث‌فرهنگی راه‌اندازی خواهد شد و همگان باید در تحقق این هدف همکاری کنند.
او در بخش دیگر سخنان خود تاکید کرد: از تخریب هراسی ندارم و نقد منصفانه را مایه پیشرفت می‌دانم.
طهرانی مقدم تاکید کرد: نگاه سیاسی و قومی و مذهبی بلای جان صنعت گردشگری است، از امروز دریچه جدیدی برای خدمت به مردم استان باز خواهیم کرد و در این مسیر برای تحقق و اهداف و برنامه‌های این اداره کل تلاش خواهیم کرد.
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: در دوران مدیریت جدید پیوند ناگسستنی میان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با رسانه شکل خواهد گرفت تا خلایی که اگر برطرف شده بود نگاه به استان این‌گونه نبود و این همکاری تمام مجموعه میراث با رسانه‌ها را می‌طلبد.

محمدهادی طهرانی مقدم متولد سال ۱۳۶۲ و دانش آموخته دکتری تخصصی علوم سیاسی با گرایش مسائل ایران است.
طهرانی مقدم در کارنامه فعالیت خود ریاست سازمان فضای مجازی سیستان و بلوچستان دارد، او طی مدت مدیریت ۱۲ساله در این مسئولیت هشت سال به عنوان برترین مدیر ملی در سطح کشور شناخته شده است و طی دو دوره متوالی از سال ۹۶ مدیرعامل خانه مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان بوده است.
در سوابق او مدیریت کانون فرهنگی و آموزشی شهید عالی و تدریس در مراکز دانشگاهی و عضویت در شوراهای فرهنگ عمومی و شورای اطلاع رسانی استانداری نیز به چشم می‌خورد.