پنجمین جلسه ستاد انتخابات شهرستان ری عصر امروز به ریاست مهدی باب الحوائجی فرماندار ویژه و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان ری و باحضور رؤسای کمیته های اجرایی و بخشداران تابعه در محل ساختمان فرمانداری ویژه ری برگزار شد.

به گزارش گویای صنعت، پنجمین جلسه ستاد انتخابات شهرستان ری عصر امروز به ریاست مهدی باب الحوائجی فرماندار ویژه و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان ری و باحضور رؤسای کمیته های اجرایی و بخشداران تابعه در محل سالن جلسات شهدای مدافع حرم ساختمان فرمانداری برگزار شد.

فرماندار ویژه شهرستان ری در این جلسه با تأکید بر توجه ویژه تمامی مسئولین شهرستان به موضوع انتخابات اسفندماه عنوان کرد: انتخابات پیش رو، یکی از مهمترین دوره های برگزاری انتخابات در طول عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است. گواه این موضوع آغاز سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری از سخنرانی ابتدای سال معظم له درخصوص اهمیت انتخابات سالجاری می باشد که ایشان بسیار زودتر از دوره های قبل به موضوع انتخابات ورود نموده و همگان را به تلاش درجهت برگزاری انتخاباتی پرشور و با مشارکت بالا فراخواندند.

باب الحوائجی در ادامه به شاخص های تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب پیرامون برگزاری انتخابات اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری ۴ شاخص مهم مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت را لازمه برگزاری انتخاباتی در تراز معیارهای جمهوری اسلامی بیان فرمودند. شاخص هایی که ماحصل توجه و عمل به آنها موجب افزایش سطح کیفی سیستم انتخابات در کشور می شوند.

وی ادامه داد: درحال حاضر یکی از مهمترین وظایف مسئولین بویژه دست اندرکاران برگزاری انتخابات در شهرستان و بخش های تابعه تلاش درجهت افزایش مشارکت اقشار مختلف مردم در رای گیری می باشد. زیرا سبد رای با تعداد بالا از یک سو موجب تقویت نظام مردم سالاری دینی، افزایش سطح امید و رضایتمندی جامعه و یأس و ناامیدی دشمنان می شود و از سوی دیگر پشتوانه ای قوی برای کاندیداهای منتخب مردم در مجلس می باشد.

معاون استاندار تهران با اشاره به موضوع برگزاری جلسات انتخاب معتمدین هیئت های اجرایی انتخابات در سطح شهرستان و بخش های تابعه، افزود: خداوند را شاکریم که با تلاش و همت کلیه همکاران گرامی و مشارکت خوب افراد دارای صلاحیت و توانایی بالا، جلسات رأی گیری و انتخاب معتمدین جهت عضویت در هیأت اجرایی انتخابات به بهترین شکل در سطح شهرستان و بخش های تابعه انجام و صورتجلسات مربوطه به مراجع بالادستی ارسال گردید.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان ری در ادامه به موضوع تأمین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری جهت برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: مسئولین کمیته های ستاد انتخابات شهرستان بهمراه بخشداران میبایست از امروز توجه ویژه ای به موضوع تامین امکانات و تدارکات مورد نیاز نموده و با برنامه ریزی صحیح و اصولی و استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی مانع از بروز مشکلات اجرایی بویژه در روزهای برگزاری انتخابات گردند‌.

فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان اضافه کرد: انشاالله با عنایت خداوند متعال و همت و تلاش کلیه همکاران مسیر باقی مانده تا اتمام رسمی فرآیند انتخابات را به بهترین نحو ممکن در سطح شهرستان ری درکنار یکدیگر طی خواهیم کرد و موجب بجای ماندن خاطره و سابقه ای درخشان از برگزاری انتخابات اسفندماه سال ۱۴۰۲ در اذهان مردم شریف شهرستان ری خواهیم شد.