مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران از شناسایی ۳۰ نیاز فناورانه و رفع ۱۰ نیاز فناورانه واحدهای صنعتی طي يكسال اخير خبر داد.

به گزارش گویای صنعت،  سعید صادقی با اعلام این خبر، افزود: در این بازه زمانی همچنین ۵۳ واحد مستعد دانش بنیان شدن شناسایی شده است و ۱۲ واحد صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی دانش بنیان شده است.

وی همچنین اضافه کرد: انجام امکان سنجی ۴ پروژه توسعه خوشه و آغاز توسعه ۲ خوشه جدید شامل خوشه فرش دستباف و خوشه قطعات الکترونیک و حمایت جهت ۵۷ برنامه عمل در حوزه خوشه های صنعتی از دیگر اقدامات انجام شده در این بازه زمانی یک ساله بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران ادامه داد: در یکسال گذشته حدود ۷۲ مشاور تخصصی در مراکز خدمات فناوری و کسب و کار مستقر شده اند. این مشاوران در شهرکهای صنعتی شمس آباد، نصیرآباد، عباس آباد و پایتخت جهت ارائه مشاوره به واحدهای صنعتی مستقر هستند.

صادقی همچنین اظهار کرد: حمایت از قراردادهای فی مابین واحدهای صنعتی و مشاورین شامل ۹۵ پروژه عارضه یابی و ۸۶ پروژه بهبود و حمایت از ۸ پایان نامه دانشجویی از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: بیش از ۱۶ هزار نفر از شاغلین واحدهای صنعتی از طریق برگزاری یک هزار و ۳۵۰ دوره آموزشی در حوزه های بازار داخلی، توسعه بازار خارجی، مدیریت، کیفیت و استاندارد، حسابداری و مالی، برق و الکترونیک، دوره های تخصصی خوشه چرم، خوشه کفش، پلاستیک و پلیمر، تجهیزات پزشکی، مبلمان، ریخته گری و غیره آموزش دیده اند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران، در سالی که‌ گذشت ۲ رویداد استارت اپ در زمینه های طلا و جواهر و فرش برگزار شد و از نفرات برتر این رویداد ها حمایت مادی و معنوی صورت پذیرفت و سومین رویداد استارت اپ نیز در زمینه برق و الکترونیک طی هفته آینده برگزار خواهد شد