وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: صنایع‌دستی و هنرهای سنتی باید از هنرهایی انتخاب شود که ضمن زیبایی تمدن ما را نیز مخصوصا به مهمانان خارجی معرفی کند.

به گزارش گویای صنعت، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی امروز شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ از تمام بخش‌های پژوهشکده هنرهای سنتی بازدید به عمل آورد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این بازدید که از ساعت ۹ الی ۱۲ به طول انجامید، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف پژوهشکده هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی از نزدیک با هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع‌دستی گفت‌وگو کرد.
بنا بر این گزارش، مهندس ضرغامی از کارگاه زنده، آزمایشگاه لعاب، دفتر مدیریت، جدیدترین انتشارات پژوهشکده، کارگاه قالی‌بافی، نگارگری، سازسازی، منبت و معرق،  میناسازی، قلم‌زنی، کارگاه سفال، نقاشی و چاپ پارچه، زری‌بافی، مخمل‌بافی، واحد پژوهش و … بازدید و از نزدیک با شیوه فعالیت هنرمندان هنرهای سنتی آشنا شد.
او همچنین در گفت‌وگو با تعدادی از هنرمندان و کارکنان پژوهشکده هنرهای سنتی از نزدیک مسائل و صحبت‌های مرتبط با حوزه کاری و شغلی آن‌ها را شنید.
او خطاب به هنرمندان و کارکنان پژوهشکده هنرهای سنتی در سخنانی گفت: شما هنرمندان سرمایه اصلی ما هستید. اعتقاد من این است که نیروهای ماهر و مجرب سرمایه اصلی وزارتخانه به حساب می‌آیند.
او با بیان این که موضوعات جدیدی در این بازدید یاد گرفتم، اظهار کرد: از تلاش‌های همه شما در اینجا تشکر می‌کنم. اجرای زنده هنرهای سنتی در این پژوهشکده برای بازدیدکنندگان می‌تواند حائز اهمیت و جالب توجه باشد.
مهندس ضرغامی افزود: هنرهای سنتی تمدن ما را معرفی می‌کند. صنایع‌دستی و هنرهای سنتی که به مهمانان خارجی داده می‌شود باید از هنرهایی انتخاب شود که ضمن زیبایی تمدن ما را نیز معرفی کند. آثاری در اینجا موجود است که معرفی کننده فرهنگ‌ها و تمدن مشترک ما با سایر تمدن‌هاست آن‌ها را باید معرفی کنیم.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین از پرده نقاشی با موضوع روز عاشورا اثر استاد حسن اسماعیل‌زاده دیدن کرد و با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم گفت: این اثر استاد اسماعیل زاده و آثار مشابه این پرده نقاشی آثار زیبایی است و به مناسبت ماه محرم باید به مردم معرفی شود.
در این بازدید مریم جلالی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، طیبه عزت‌الهی نژاد رئیس پژوهشکده هنرهای سنتی، طاهره قیومی مشاور وزیر و مسئول پیگیری‌های ویژه و تعدادی از مدیرات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی حضور داشتند.