قیمت طلا در بازارهای جهانی با کاهش ارزش دلار 13 دلار و 8 سنت بالا رفت.

به گزارش گویای صنعت به نقل از رویترز، کاهش ارزش دلار بر اظهارات تند مقامات فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره بانکی در این کشور غلبه کرد و این امر سبب شد تا قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی نزدیک به یک درصد افزایش یابد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۳ دلار و ۸ سنت افزایش یافت و ۱۷۵۴٫۴۴ دلار فروخته شد. طلا بدترین عملکرد روزانه در ماه را روز گذشته به ثبت رسانده بود و یک درصد از ارزش خود را به علت اظهارات تند مقامات بانک مرکزی آمریکا از دست داده بود. ارزش دلار امروز در برابر ارزهای رقیبش ۰٫۴ درصد کاهش یافت و سبب شد تا قیمت طلا برای مالکان ارزهای دیگر ارزان‌تر شود.

جیو آنی استانوو، تحلیل‌گر بانک UBS، گفت: در حالی که کاهش اندک ارزش دلار امروز قیمت طلا را افزایش داد، اما ما هنوز انتظار داریم افزایش‌های نرخ بهره فدرال رزرو بر قیمت طلا طی هفته‌های آینده فشار کاهشی وارد کند.

جرمی پاوول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، امروز در موسسه بروکینز سخنرانی می‌کند و تاجران به دنبال فهمیدن موضع این بانک در مورد نرخ بهره هستند.

وی افزود: «بازار به دقت بر هر نشانه‌ای مبنی بر پایان یافتن افزایش نرخ بهره تمرکز خواهد کرد. اگر رئیس فدرال رزرو نشانه‌ای بروز دهد که ما به این پایان نزدیک هستیم به نفع طلا خواهد بود، اما از سوی دیگر اگر از افزایش نرخ بهره بگوید من حدس می‌زنم بر قیمت طلا تأثیر خواهد گذاشت».

از طرفی در چین اعتراضاتی علیه محدودیت‌های کرونایی در پکن و شانگهای راه افتاده است.

مایکل لنگفورد، مدیر شرکت مشورتی ایرگاید، گفت: اعتراضات در چین، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلا، در جهان و حضور شدید امنیتی ناشی از آن بر هزینه‌ها و فعالیت‌‌‌‌‌های صنعتی در ماه آینده تأثیر خواهد گذاشت و این امر بر تمام فلزات نیز تأثیر خواهد داشت.