مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره با اشاره به تعاملات راهبردی با آموزش و پرورش بر استفاده از ظرفیت‌های استراتژیک موجود در هلدینگ ساختمانی معلم برای تامین فرهنگیان تاکید کرد.

به گزارش  گویای  صنعت، دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی در مراسم تکریم مهندس سید فرزاد نجات‌نیا مدیرعامل پیشین هلدینگ ساختمانی معلم با اشاره به اینکه در یک سازمان و به تبع آن در این موسسه مدیران اجرایی مرکز ثقل هستند، بیان کرد: با این رویکرد در انتصابات مدیران افرادی ذیصلاح را انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: پیشبرد کارها و اقدامات اساسی موسسه باید با هم‌افزایی و هماهنگی در مجموعه و در چارچوب مسائل سازمانی دنبال می‌شود.
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به لزوم افزایش تلاش ها جهت تحقق ماموریت‌های موسسه گفت: همه ما بنا بر وظایف سازمانی در قبال جامعه و فرهنگیان همچنین با نگاه به فرمان مقام معظم رهبری، تکلیف داریم فضای کشور را آرام و امید خلق کنیم.
دکتر نجف‌پور کردی با تاکید بر اینکه این موسسه برای معلمان است و به شخص خاصی تعلق ندارد، اظهار کرد: امانت‌دار اموال معلمان هستیم و حق نداریم تابع مسئولیت‌ها در وظایف خود سستی یا در چارچوب سلایق سازمانی اقدام کنیم.
وی بیان کرد: بر همین اساس کارها و وظایف موسسه رو به جلو و در مسیر خود تکاملی است و جابجایی‌هایی در پست‌های مدیریتی داشتیم و در این راستا از ظرفیت مهندس نجات‌نیا در تعاملات راهبردی موسسه با دولت و به طور ویژه مجلس بهره می‌گیریم؛ دکتر رحمان‌زاده هم طبق مدل کمیته انتصابات به سیستم معرفی و در فرایند ارزیابی تائید شد و از این پس تا اطلاع ثانوی سرپرست هلدینگ ساختمانی معلم معرفی شد.
مدیرعامل صندوق موسسه ذخیره فرهنگیان اضافه کرد: هلدینگ ساختمانی در گذشته چالش‌های بسیاری از جمله در حوزه حقوقی داشت که در جهت رفع آن اقداماتی داشتیم.

دکتر نجف‌‌پور کردی مهم ترین ماموریت این هلدینگ را ظرفیت سازی استراتژیک برای تامین مسکن فرهنگیان برشمرد و گفت: جلسات گوناگونی با وزارت مسکن داشتیم و اکنون در حوزه عملیاتی و کار اجرایی باید وارد عمل شویم؛ دغدغه وزیر آموزش و پرورش به عنوان رئیس هیئت امنا هم ایجاد ارزش از طریق این هلدینگ و بهره گیری از آن در تامین مسکن است.

وی افزود: درحوزه تعاملات راهبردی با آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت های آنان باید وارد عمل شویم و از دارایی‌های بلااستفاده این وزارتخانه در جهت خلق ارزش و بازطراحی کاربردی برای فرهنگیان بهره بگیریم.

مدیرعامل موسسه صندوق موسسه ذخیره فرهنگیان با اشاره به بررسی عملکرد تمام هلدینگ‌های این موسسه اظهار کرد: بر حوزه‌های عملکردی تمام هلدینگ‌ها نظارت داریم و امروز یکی از پرچالش‌ترین حوزه‌ها در پتروشیمی موضوع تجارت خارجی است.

ارائه طرح‌هایی برای مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن

در ادامه مهندس سید فرزاد نجات‌نیا با اشاره به اینکه از ابتدای تصدی این مسوولیت در هلدینگ ساختمانی معلم کمیته‌هایی برای شناسایی مورد به مورد چالش‌های موجود در مجموعه تشکیل شد، گفت: در این رویکرد برای رفع چالش‌ها اقدام کردیم و در یکی از موارد شاهد احیای سرمایه عظیمی برای فرهنگیان بودیم .
وی با بیان اینکه در پروژه مگاپارس که بزرگترین پروژه در شرق تهران است، مسیری برای جذب سرمایه گذار شکل گرفت، به موضوع مشارکت در نهضت ملی مسکن اشاره و بیان کرد: در این زمینه طرح‌هایی را به وزارت راه ارائه کردیم و تفاهم نامه برای امضا آماده شده است.
همچنین دکتر مرتضی رحمان زاده سرپرست هلدینگ ساختمانی معلم ضمن تجلیل از خدمات تیم مدیریتی پیشین این هلدینگ کفت: کارهای خوبی انجام شده و با توجه به ماموریت ذاتی این مجموعه بر ما واجب است که شرایط را به گونه‌ای برای فرهنگیان ایجاد کنیم که بیشترین بهره‌وری را داشته باشند.