معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: ظرفیت‌های صنایع‌دستی باید امروزی و تبدیل به یک جریان‌سازی شود.

به گزارش گویای صنعت، مریم جلالی روز یکشنبه ۲۸ خردادماه در سفر به لرستان گفت: خرم‌آباد به عنوان یک تمدن قدیمی دست‌مایه‌های فوق‌العاده‌ای دارد برای اینکه بتوانیم پیوند تاریخ و جغرافیا را در صنایع‌دستی ببینیم و هدف از این سفر این بوده که در پایان هفته صنایع‌دستی ادای احترام بشود به پیشینه صنایع‌دستی لرستان و ظرفیت‌هایی که در این پیشینه وجود دارد و امیدواریم بتوانیم این ظرفیت‌ها را امروزی کرده و تبدیل به یک جریان‌سازی کنیم.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور با اشاره به اجرای گوش‌نواز هنرمند لرستانی در نواختن موسیقی با ساز سفالی سه‌هزار ساله عنوان کرد: وقتی که نفس انسان قرن ۲۱ در ساز سفالی ۳ هزار ساله لرستان دمیده می‌شود، سخنرانی فرهنگ و تاریخ ایران زمین تکرار می‌شود.
جلالی ادامه داد: همه ۱۱  شهرستان لرستان در همه رشته‌های صنایع دستی ظرفیت‌های خوبی دارند و خصوصا مواد اولیه این صنایع از سنگ، چوب، پارچه، پشم تا چرم، تبلوری برای کمک به توسعه و اشتغالزایی در جوانان و خصوصا بانوان است.
او تاکید کرد: با اتکا بر همین فاکتور درآمدزایی صنایع‌دستی هنرمندان لرستانی می‌توانند بانیان اشتغالزایی و کسب درامد و ثروت باشند و در کنار آن هویت خود را هم نشان بدهند.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور اذعان کرد: ما گوش شنوایی برای معاصرسازی و جریان‌سازی صنایع‌دستی باشیم تا همانطوری که جهان به صنایع‌دستی احترام می‌گذارد، صنایع‌دستی لرستان نیز در زنجیره ارزش و رونق اقتصادی و‌ تولید رشد موفقی داشته باشد.