عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان ابراز رضایت کرد و گفت: دغدغه فرهنگیان برای مدیریت دارایی‌هایشان به حداقل رسیده است.

به گزارش   گویای صنعت، مهدی سعادتی افزود: در ۱۵ ماه اخیر با شروع مدیریت جدید در صندوق ذخیره فرهنگیان با اجرای برنامه‌های متمایز از گذشته از جمله طرح ارزش مالکانه، احیای بانک سرمایه، نظامند شدن انتصاب‌ها، شفاف سازی فعالیت، واریز سود فرهنگیان بازنشسته در کمترین زمان ممکن، امید در فرهنگیان زنده شده است.

وی تاکید کرد: فرهنگیان در ۱۵ ماه اخیر از اینکه مدیری دلسوز در صندوق ذخیره فرهنگیان دارایی آنان را مدیریت می‌کند، خاطر جمع شده‌اند و در دیدارهای انجام شده با فرهنگیان این مهم ملموس دیده می‌شود.

سعادتی ابراز کرد: تلاش برا اصلاح فرایند انتصابات سفارشی و رابطه‌ای در صندوق ذخیره فرهنگیان مورد حمایت قاطبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و در این زمینه با تمام توان پشتیبانی خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطرنشان کرد: بررسی‌ها از حاکم بودن مدیریت و روحیه جهادی در صندوق ذخیره فرهنگیان حکایت دارد.

سعادتی این را هم گفت که استان مازندران بیش از ۳۰ هزار عضو در صندوق ذخیره فرهنگیان دارد و این صندوق یک شرکت ( تجهیزات آموزشی ) در این استان دارد که جزو شرکت‌های فعال است.

وی با اشاره به اجرای طرح ارزش مالکانه، یادآور شد: در این طرح شرکت‌های دارای شاخصه‌های مد نظر فرابورس، وارد بازار سرمایه شده و فرهنگیان سهامدار می‌شوند.