حجت الاسلام ادیانی گفت: غدیر مایه وحدت مسلمانان است. پیامبر اکرم (ص) در روز غدیر خم به فرمان خداوند متعال امیرالمومنین علی علیه السلام را به عنوان وصی و جانشین بعد از خود انتخاب کرد تا مسلمانان را از اختلاف و تفرقه باز دارد و همه تحت لوای اسلام ناب محمدی که در امامت تجلی یافت به سعادت دست یابند.

به گزارش گویای صنعت، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور در مراسم جشن ولایت و امامت ستاد سازمان عقیدتی سیاسی، بیان داشت: یکی از درس های بزرگ غدیر ولایت پذیری و پیروی و انجام کامل فرمان الهی است که پیامبر اسلام (ص ) آن را به نحو احسن انجام داد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور گفت: آن طور که عاشورا را ارج نهادیم و بزرگ داشتیم، غدیر را تعظیم نکردیم. انقلاب اسلامی در ایران شعائر الهی از جمله واقعه غدیر را زنده کرد و باید معارف غدیر بیشتر برای مردم و به ویژه نسل جوان تبیین شود.

وی ادامه داد: غدیر مایه وحدت مسلمانان است. پیامبر اکرم (ص) در روز غدیر خم به فرمان خداوند متعال امیرالمومنین علی علیه السلام را به عنوان وصی و جانشین بعد از خود انتخاب کرد تا مسلمانان را از اختلاف و تفرقه باز دارد و همه تحت لوای اسلام ناب محمدی که در امامت تجلی یافت به سعادت دست یابند.

حجت‌الاسلام ادیانی افزود:دوستی و محبت امام علی و اهل بیت علیهم السلام مهم است که در روایتی پیامبر اکرم ص می فرمایند:لو اجتمع الناس علی حب علی بن ابیطالب لما خلق الله عزوجل النار. اگر مردم بر دوستی علی بن ابیطالب اجتماع می کردند خداوند متعال آتش جهنم را خلق نمی کرد. اما مهم تر از دوستی و محبت، تبعیت و پیروی از اهل بیت ع است که در روز غدیر خم پیامبر ص هر دو را با هم ابلاغ فرمودند و از مردم مطالبه کردند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی در ادامه گفت‌: روز غدیر خم روز نصب و گماشتن علی علیه السلام به عنوان امامت و سرپرست و حاکم مسلمانان به فرمان خداوند است و در روایات به عنوان عید بزرگ خداوند معرفی شده است.