غرفه ایران در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری سفر و هتلداری مسکو MITT با حضور معاون گردشگری، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی و سفیر ایران در روسیه افتتاح شد.

به گزارش گویای صنعت، این نمایشگاه امروز پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ در محل نمایشگاهی CROCUS EXPO در پایتخت روسیه آغاز به کار کرد.

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نمایندگی از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این دوره از نمایشگاه، زمینه حضور هدفمند نمایندگان و کنشگران صنعت گردشگری ایران را فراهم کرده است.

علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارا میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دکتر دشتی اردکانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون گردشگری، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه، لیلا اژدری مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه  گردشگری خارجی، مسعود احمدوند رایزن فرهنگی ایران در روسیه در آیین گشایش غرفه ایران در نمایشگاه MITT حضور داشتند.

در دوره بیست و نهم نمایشگاه سفر و هتل‌داری مسکو، ١٣ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری، آژانس ها و تورگردانان ایرانی به نمایندگی از سوی فعالان و کنشگران صنعت گردشگری ایران حضور دارند تا به معرفی ظرفیت ‌های گردشگری، طبیعتگردی و بومگردی، مناطق تاریخی و آثار باستانی و ظرفیت های سرمایه گذاری کشورمان کمک کنند.

برپایی کارگاه های صنایع دستی با تولید زنده آثار توسط هنرمندان ، اجرای گروه های موسیقی فولکلور ترک، کرمانجی و کرد، برگزاری نشست های تخصصی با مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردان روسی سه نوبت در روز ، نمایش نماهنگ های معرفی ایران به منظور مقابله با ایران هراسی و برگزاری شب ایرانی با حضور نمایندگان و مدیران شرکت های گردشگری روسیه و دیگر نمایندگان کشور های حاضر در نمایشگاه، از مهمترین برنامه های غرفه ایران است.

‏MITT یکی از پنج نمایشگاه گردشگری برتر در سراسر جهان و بسیار مورد توجه جامعه جهانی گردشگری است. این رویداد بین المللی محیطی مناسب برای فعالانی است که در نظر دارند ارتباطات خود را با همکاران و مشتریان گسترده تر کنند.

این نمایشگاه یک رویداد تجاری بین المللی مسافرتی و گردشگری در روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) است که شرکت در آن امکان برقراری ارتباط مستقیم با آژانس های مسافرتی و تور اپراتورهای ۵۲ منطقه روسیه و حدود ۲۰ کشور جهان را فراهم می کند.