فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: در سال پیش رو با هدف برنامه‌ریزی جهت رشد و توسعه هرچه بیشتر شهرستان ری با محوریت شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، فعالیت علمی و تخصصی کمیته برنامه ریزی شهرستان در اولویت تمامی اقدامات قرار خواهد گرفت.

به گزارش گویای صنعت، صبح امروز نشست ویژه هماهنگی و بررسی موضوعات مرتبط با کمیته برنامه ریزی به ریاست مهدی باب الحوائجی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری و باحضور محمد بشارت معاون هماهنگی امور عمرانی و امین بابایی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و یونس مهام رییس گروه امور تولیدی و زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شد.

فرماندار ویژه شهرستان ری در حاشیه این نشست با اشاره به اهمیت تشکیل منظم جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت: در سال پیش رو با هدف برنامه‌ریزی جهت رشد و توسعه هرچه بیشتر شهرستان ری با محوریت شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، فعالیت علمی و تخصصی کمیته برنامه ریزی شهرستان در اولویت تمامی اقدامات قرار خواهد گرفت.

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف سال جاری توزیع موزون اعتبارات و اتمام مراحل اجرا و بهره برداری از پروژه های عمرانی می باشد. از همین روی میبایست جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان بصورت ماهیانه برگزار و بر روند پیشرفت پروژه های عمرانی در ابعاد و اندازه بودجه تخصیص یافته نظارت دقیق صورت پذیرد.

باب الحوائجی ادامه داد: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر گردید جلسات هماهنگی و بررسی مسائل با محوریت نقش آفرینی ادارات شهرستان و پیش از فرآیند بودجه ریزی با هماهنگی معاونت های امور عمرانی و برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تشکیل و موضوعات جهت جمع بندی و تصویب نهایی در دستورکار کمیته برنامه ریزی شهرستان قرار داده شوند.

معاون استاندار تهران افزود: در کمیته برنامه ریزی شهرستان مواردی همچون بودجه های ملی، استانی، شهرستانی، متوازن، ارزش افزوده و پروژه های تعریف شده به صورت نقطه ای و مکانی مشخص و مورد ارزیابی و رصد قرار گرفته خواهد شد. همچنین سرانه درآمد خالص و ناخالص شهرستان در خزانه استان تعیین و ضریب برگشت آن مشخص خواهد شد تا بر اساس آن مطالبات لازم طرح و پیگیری شود.

فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان اضافه کرد: از دیگر موارد مهم که میبایست مورد توجه ویژه قرار گیرد تهیه سند آمایش شهرستان مبتنی بر شاخص های توسعه پایدار می باشد که نیازمند تهیه بانک اطلاعات شهرستان و به روزرسانی دقیق آمار و اطلاعات مورد نیاز می باشد که در این راستا نیز مقرر گردید اقدامات لازم اجرایی گردد.