پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در کنار عزاداران حسینی(ع) و در تسهیل تردد و نظم بخشیدن به هیئات عزاداری حضوری پررنگ خواهد داشت.

به گزارش گویای صنعت، سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت : ضمن عرض تسلیت به مناسبت آغاز ماه محرم و درخواست التماس دعا از شهروندان تهرانی باید بگویم افتخار دارم به همراه همکارانم در پلیس راهور تهران بزرگ در دهه اول محرم و در تمام شب‌های عزاداری با آماده باش صد درصد در کنار دسته جات و هیئات عزاداری باشیم ، تا ضمن تسهیل در تردد عزاداران حسینی علیه السلام در نظم بخشیدن به تردد پارک خودروهای عزاداران و … تلاشی دوچندان داشته باشیم.
سردار حمیدی توصیه کرد : از مدیران محترم هیئات تقاضا دارم با همکاران من هماهنگی و همکاری ۱۰۰ درصدی داشته باشند تا در کمال نظم و آرامش از فیوضات این شب‌های عزیز همگی مستفیض شویم .
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در ادامه خطاب به عزاداران حسینی(ع) افزود : پوشش پلاک و گل مالی بر روی پلاک غیرقانونی است و البته بغل نویسی‌ها و شیشه نویسی‌های خودروها باید به صورتی باشد که داخل خودرو دید کامل را داشته باشد در غیر این صورت طبیعتاً همکاران من تذکر و برخورد خواهند داشت .
سردار حمیدی گفت : ایستگاه‌های صلواتی باید جانمایی مناسبی داشته باشند و عامل ترافیک یا سد معابر نباشند خواهش می‌کنم در نصب داربست‌ها و ایستگاه‌های صلواتی هم با همکاران من مستقر در مناطق مشورت و همراهی داشته باشند تا مزاحمت ترافیکی در معابر تهران ایجاد نگردد .
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت : در این شب‌ها که عزاداران با پوشش تیره در حال تردد هستند و تاریکی شب میدان دید رانندگان را کمتر می‌کند باید دقت و توجه در دیدن و دیده شدن از سوی همه افزایش یابد تا شاهد حوادثی ناگوار نباشیم.
سردار محمد حسین حمیدی در پایان گفت : از همشهریان عزیز می خواهم از پارک در محل‌های ممنوع اطراف مساجد و تکایا جدا خودداری فرمایند . پارک دوبل و هرگونه توقف در محل ممنوع با برخورد همکاران من با هدف نظم و تسهیل تردد عزاداران حسینی(ع) مواجه خواهد شد.
و در پایان باید بگویم بعد از پایان مراسم که گاهی تا پاسی از شب به طول می‌انجامد باید تا منزل با تمرکز کامل رانندگی کنید و از سرعت غیر مجاز در معابر خلوت شبانه تهران خودداری گردد. امیدوار هستم در این شب‌های عزیز همه هموطنان عزیزم ظل توجهات سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام از عزاداری‌ها بهره لازم را ببرند.