وزیر نفت با بیان اینکه قطع گاز در بخش خانگی نخواهیم داشت، گفت: همکاران ما در بخش بازرسی شرکت گاز از ادارات دولتی سرکشی می‌کنند و هر جایی که مصرف غیر‌متعارف باشد تذکر می دهند و اگر رعایت نکنند، گاز را قطع خواهیم کرد.

به گزارش گویای صنعت به نقل از فارس، جواد اوجی وزیر نفت  در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به آخرین وضعیت تامین سوخت کشور اظهار داشت: از فردا به خصوص در استان‌های شمال و شمال شرق کشور با کاهش دمای شدید مواجه خواهیم بود و دمای هوا تا‌ ۱۵ درجه زیر صفر کاهش خواهد یافت و ماندگاری این سرما کار را سخت‌تر می‌کند، اما شبکه گاز فعال است و قطعی گاز خانگی نخواهیم داشت.

وی گفت: در شرایط فعلی مصرف گاز خانگی در کشور با ثبت عدد بیش از ۶۳۰ میلیون متر مکعب رکورد زده است و احتمال دارد در روزهای سرد به ۶۵۰ میلیون مترمکعب هم برسد. در هیچ کشوری این میزان مصرف در بخش خانگی وجود ندارد، قطعا ما معتقدیم که رقم زیادی از این عدد ۶۳۰ میلیون متر مکعب اسراف می‌شود.

اوجی عنوان کرد: از همه هموطنان خواهش می‌کنم که یاری کنند تا ما بتوانیم این نعمت الهی را به دست همه هموطنان در شمال شرق، غرب کشور، استان های مرزی در انتهای خطوط گازرسانی برسانیم. بر این اساس تقاضا دارم که با رعایت دمای رفاه و تنظیم دمای خانه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه به مصرف بهینه گاز همت کنند.