مسیل و حوضچه های رسوبگیر شمال تهران به منظور روان سازی جریان آب در بارش ‌های پاییزی و آمادگی برای فصل زمستان با تخلیه 6 هزار و 650 تن رسوب در 8 ماه، لایروبی و پاکسازی شد.

به گزارش گویای صنعت، سید مهدی صباغ شهردار این منطقه گفت: منطقه یک دارای ۱۱ مسیل، ۱۵ حوضچه رسوبگیر و تعداد ۱۵ کانال است که در راستای برنامه‌های زمانبندی شده در هشت ماهه اول سال جاری اداره مسیل‌ها و قنوات منطقه با لایروبی مستمر و شبانه روزی و اجرای عملیات رسوب برداری گنجایش و ظرفیت پذیرش مسیل ها را افزایش داده است.

صباغ با رصد نحوه پاکسازی، نظافت، لایروبی و رسوب برداری از مسیل ها و حوضچه های رسوبگیر گفت: پاکسازی و لایروبی مسیل جمشیدیه، گلابدره و کوهسار سرتاسر انجام و این مسیر از وجود برگ های پاییزی، زباله ها و… که منجر به گرفتگی و جلوگیری از جریان یافتن آب می شد پاکسازی شد.

شهردار منطقه یک همچنین به پاکسازی مسیل سرپوشیده دار آباد و همچنین تونل دوقلو اشاره کرد و افزود: عملیات لایروبی و رسوب برداری این مسیل نیز به مدت ۲۰ روز انجام و طی آن ۶۵۰ تن رسوبات حمل و خارج شد.

مدیریت شهری منطقه یک از شهروندان ساکن در حاشیه مسیل ها و عابرین درخواست کرد زباله و ضایعات را در داخل مسیل ها و کانال ها تخلیه نکنند تا منجر به آبگرفتگی و ایجاد سیلاب نشود.