حجت الاسلام ادیانی گفت: ملت با استفاده از دستگاه امام حسین علیه یزید زمان بلند شدند و مقابل رژیم شاهنشاهی ایستادگی کردند. در حال حاضر جمهوری اسلامی به یک قدرت جهانی بازدارنده تبدیل شده و عمل صالح نام ایران را زنده‌تر کرده است.

به گزارش گویای صنعت،  حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی ره آورد پیاده روی اربعین حسینی (ع) سال ۱۴۰۱ این سازمان اظهار کرد: یکی از کارهای ماندگار و اثر گذار در اعماق مخاطبان، خلق و آفرینش هنر و استفاده از ظرفیت هنر برای ترویج امر اهل بیت است. قطعا کسانی که احیاکنندگان امر اهل ببت هستند مورد رحمت قرار می گیرند.

وی افزود: خدا دستگاه سیدشهدا را، یک دستگاه تمام عیار، هنری، احساسی، معرف افزا طراحی کرد و در ذات حادثه کربلا و عاشورا، بعد عاطفی وجود دارد که دل‌های سخت را هم تکان می‌دهد.

حجت الاسلام ادیانی گفت: در این دستگاه همه نوع فردی حضور دارد و عاشقان زیادی حضرت اباعبدلله الحسین دارد؛ در این دستگاه برای هر قطره اشک هزاران خانه در بهشت داده می شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی ادامه داد: باید نوکر و روضه خوان اباعبدلله باشیم؛ کدام نام مقدس در جهان ۲۰ میلیون جمعیت را در یک نقطه می‌تواند جمع کند و خدا خواست که نام امام حسین (ع) بلند شود.

وی افزود: ما اگر این نام را بتوانیم به معنای واقعی با استفاده از همه ظرفیت‌های هنری بلند کنیم، خورشید تابیده بر هم می‌تابد و همه از آن بهره‌مند می‌شویم.

حجت الاسلام ادیانی گفت: کار اثر گذار در زمینه احیا نام اهل بیت(ع) باید انجام دهیم و اگر از همه ظرفیت‌های موجود هنری، شاعران، هنرمندان، روضه خوانان و… استفاده کنیم، موفق می‌شویم. اباعبدلله منشا و مبدا انقلاب عظیم دوران معاصر است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی بیان کرد: ملت با استفاده از دستگاه امام حسین علیه یزید زمان بلند شدند و مقابل رژیم شاهنشاهی ایستادگی کردند. در حال حاضر جمهوری اسلامی به یک قدرت جهانی بازدارنده تبدیل شده و عمل صالح نام ایران را زنده‌تر کرده است.

وی افزود: اگر دشمنان در ۹ دی به خیمه اباعبدلله حمله نمی کردند، بساط فتنه گران جمع نمی شد ‌و اباعبدالله انقلاب اسلامی را تولید کرد. مادران زیادی به عشق اباعبدلله در دوران دفاع مقدس فرزندان خود را راهی جبه های حق علیه باطل کردند کردند و انقلاب اسلامی نام ایشان را روز به روز احیا می‌کند.

حجت الاسلام ادیانی گفت: مردم در شرایط کرونا خطرات را به جان می خریدند تا به کربلا برسند؛ اربعین پیام قدرت اسلام به همه دشمنان شده و اربعین زمینه تولید عمل صالح و ظهور حضرت ولی عصر را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی بیان کرد: باید کارهای اثر بخش انجام دهیم که فرهنگ عاشورایی را در مجموعه‌های کشور نهادینه کند و این موضوع باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی افزود: مجموعه عظیم انتظامی باید حس خوبی داشته باشد وبرای این جشنواره باید اقدامات  رسانه ای خوبی انجام داد.تا جایی که تمام کارکنان انتظامی در جریان این مراسم ها قرار بگیرند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی بیان کرد: مجموعه فرهنگی سازمان باید کار های اثر گذار و اثر بخش  برای نهادینه کردن  فرهنگ عاشورا انجام بدهند.

نماینده ولی فقیه در انتظامی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره  به حدیثی از امام صادق علیه السلام گفت: اگر سلامی به  اباعبدالله الحسین(ع) داده شود ثواب بیست حج مقبول برای انسان نوشته خواهد شد.و مطمئن باشید تا خیمه اباعبدالله در این کشور برپا است دشمنان این انقلاب نمی توانند آسیبی به آن برسانند.