هلدینگ ساختمانی معلم از هلدینگ‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت ساختمان، املاک و مستغلاتِ کشور شناخته شده و هدف بنیادین شرکت «تأمین ارزش‌افزودۀ بلندمدت برای موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به‌عنوان سهام‌دار اصلی» است.

به گزارش  گویای صنعت، ماموریت اصلی و و ظیفه ذاتی این شرکت، ساخت پروژه‌های مختلف ساختمانی اعم از مسکونی، اداری و تجاری و کسب سود برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از محل فروش این پروژه‌ها است. بنابراین بخشی از سود حاصل از فروش این پروژه‌ها به عنوان سود سال مالی در میان اعضای صندوق توزیع شده و بخشی از آن نیز برای تامین مالی پروژه‌های جدید بکارگرفته خواهد شد.
این شرکت تاکنون بالغ بر ۱۲ هزار واحد مسکونی-تجاری-اداری با زیربنای نزدیک به ۲ میلیون متر مربع ساخته و به فروش رسانده است و در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار واحد با زیربنای نزدیک به ۵۵۰ هزار مترمربع را در دست ساخت دارد.
زنجیره ارزش گروه ساختمانی معلم، فرایند کامل مدیریت املاک و مستغلات از ابتدا تا انتها شامل تأمین زمین، توسعه زمین، تأمین مالی پروژه، مدیریت پروژه ساخت، بازاریابی و فروش و خدمات پس از فروش است که از طریق واحدهای مختلف این شرکت و شرکت‌های گروه عملیاتی می‌شود.
ساختمانی معلم تاکنون چندین مجتمع بزرگ را ساخته و به فروش رسانده که پروژه ساختمانی اداری تجاری سهند به ارزش تقریبی ۱۶۰۰ میلیارد تومان جزو جدیدترین پروژه‌هایی است که تکمیل و برای فروش آماده کرده و ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
هلدینگ ساختمانی معلم همچنین از طریق شرکت تامین مسکن فرهنگیان، نقش مهمی در تامین مسکن برای اعضای صندوق داشته و پروژه‌های متعددی در سراسر کشور تکمیل و تحویل معلمان داده است.