به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله در مدارس، مانور آموزشی با محوریت پناهگيري،تخلیه امن اضطراری و انتقال مصدومان به مکان امن، در مدارس منتخب منطقه 20 برگزار شد.

به گزارش گویای صنعت؛ سید محمد ناظم رضوی شهردار منطقه با اشاره به صدا درآمدن زنگ زلزله در تمامی مدارس شهرری؛ گفت: همزمان با هشتم آذرماه “روز ایمنی در برابر زلزله در مدارس” مانور آموزشی و آمادگی در برابر زلزله در ۶ مدرسه دخترانه و پسرانه برگزار شد.

ناظم رضوی هدف از برگزاری این مانور را ترویج فرهنگ ایمنی و ارتقاء آمادگی دانش آموزان و مربیان مدارس در زمان وقوع حوادث غیر منتظره عنوان کرد و افزود: مانور آموزشی در مدارس دخترانه شهدای فولاد،بعثت،توحید و مجتهده امبن و پسرانه شهید بهشتی و نیکان برگزار و بیش از ۱۲۰۰ دانش آموز با اصول پناهگیری، تخلیه امن اضطراری و انتقال مصدومان آشنا شدند.

وی با تاکید بر تاثیرگذاری آموزش اصول ایمنی و مدیریت بحران به اولیاء و مربیان مدارس و دانش آموزان در اشاعه فرهنگ ایمنی و آشنایی با راه های مقابله با حوادث، افزود: آشنایی دانش آموزان با اصول و مبانی مدیریت بحران و تمرین چگونگی پناهگیری صحیح، تخلیه امن اضطراری، اطفای حریق و امداد و نجات از اهداف برگزاری این مانور ها در مدارس است.

🔺شهردار منطقه با بیان اینکه این مانورها با همکاری ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این منطقه و آموزش و پروش نواحی شهرستان ری برگزار شد، اضافه کرد: به منظور آشنائی دانش آموزان با اصول اطفاء حریق، آموزش تئوری و عملی چگونگی استفاده از کپسول های اطفاء حریق انجام شد.

🔺مانور سراسری ایمنی در برابر زلزله همزمان به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله در تمامی مدارس شهرستان ری برگزار شد.