حجت الاسلام ادیانی بیان کرد:ما امروز مرد عمل می خواهیم. این بی عملی است که مردم را زجر می دهد.

به گزارش گویای صنعت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی کل انتظامی در مراسم ایام فاطمیه در بنیاد تعاون فراجا گفت:جلسه امروز را به نام این بانوی کم نظیر بلکه بی نظیر،” حضرت فاطمه زهرا(س)” این شخصی که فراتاریخی و فرا زمانی است شروع می کنیم.

وی اظهار داشت: یکی از سندهای قطعیت امامیت این است که صحیفه این بانو نزد امام عصر(عج) است.ازمیان انبوه درس ها وآموزه هایی که می شود از وجود صدیقه اطهر گرفت، چند درس بزرگ است که مربوط به امروز و آینده ی ما خواهد بود درس ایمان ، عمل ، ایثار ، از خودگذشتگی ، ایمان و تضرع به خدا ، و درس جهاد است.

حجت الاسلام ادیانی تصریح کرد: همه ی موجودات عالم در حال ضرر هستند آنچه را که می دهند چیزی در ازای آن دریافت نمی کنند (آیت الله مصباح می فرمایند: معامله پرسود ، معامله با خدا و اهل بیت (ع) است.)خداوند در قرآن فرمود: بهای جان ما بهشت است به کمتر از بهشت نفروشیم .اگر انسان در عمر گران بهای خود که برای رسیدن به بهشت بود توشه ی کافی برنداشته باشد در خسران است.

نماینده ولی فقیه در انتظامی با اشاره به اهمیت و توجه به علم گفت: علم آدم را به عمل وادار نمی کند. چه بسیار عالمانی هستند که جهل آنها را کشته است.علم کسی را به عمل وادار نمی کند توجه به علم است که انسان را به عمل وادار می کند. آیت اله مصباح یزدی در اهمیت این موضوع می فرمایند : توجه به علم یعنی همان باور ، یعنی همان ایمان . خداوند متعال می گوید : بدان من خالق و مدبر ، به تو می گویم سوگند به عصر ، که قطعاً انسان در خسران است. صرف محب بودن اهل بیت (ع) کفایت نمی کند، چون انسان عمر خود را می دهد که بهشت را بخرد.اگر پیامبر(ص) به حضرت زهرا(س) محبت می کند نه اینکه فقط به خاطر اینکه دخترش است محبت می کند ، نه ، بلکه چون حضرت زهرا(س) محبوبه خداست ، محبوبه پیامبر(ص) نیز می باشد، فاطمه با عمل، فاطمه(س) شد.

حجت الاسلام ادیانی در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد:ما امروز مرد عمل می خواهیم. این بی عملی است که مردم را زجر می دهد .مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حرم حضرت امام رضا(ع) فرمودند: عمل نیک و صالح را در جامعه ترویج کنید. اگرما همین یک درس (عمل کردن) را از حضرت فاطمه (س) یاد بگیریم کافی است. بعد از وفات حضرت خدیجه(س) حضرت زهرا(س) جای ایشان را برای پیامبر(ص) پرمی کند.

نمایندی ولی فقیه در انتظامی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام گفت : خودتان و خانواده تان را از آتش جهنم به واسطه عملتان حفظ کنید.