حجت الاسلام والمسلمین سید حاجی محمد موحد نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در دیدار با دکتر حمید رضا نجف پور کردی مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره ضمن حمایت از طرح های امیدآفرین و بنیادین از جمله طرح ارزش مالکانه تاکید کرد برنامه ریزی ها و اقدامات در صندوق باید معطوف به حفظ حقوق و خواسته های قشر شریف فرهنگیان کشور باشد.

یه گزارش گویای صنعت،نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد با تجلیل از تلاش های صورت گرفته در مجموعه صندوق طی یک سال اخیر
وی با اشاره به نقش کارخانجات و واحدهای صنعتی وابسته به صندوق ذخیره در تولید و اشتغالزایی کشور بویژه شرکت های پتروشیمی و متانولی اظهار داشت این واحدها با بکارگیری نیروهای متخصص، متبحر و جوان منطقه در رونق و شکوفایی اقتصادی تاثیر مثبتی دارند.
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی و نماینده شش دوره مجلس شورای اسلامی همچنین بر حمایت مجلس از اقدامات انجام شده در صندوق بویژه احیای بانک سرمایه، ارزش مالکانه و ساماندهی نظام انتصابات و همچنین توجه ویژه به رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های حقوقی موسسه تاکید کرد.
دکتر حمیدرضا نجف پور کردی در این دیدار با اشاره به اینکه ارزش مالکانه همواره یکی از اصلی ترین خواسته های فرهنگیان عزیز بوده به آغاز اجرای این طرح بعد از ۱۲ سال انتظار معلمان اشاره کرد و گفت با اجرای این طرح عظیم، بخشی از دارایی صندوق در قالب سهام طی یک بازه زمانی به خود معلمان بازنشسته عضو صندوق واگذار می گردد و این فرصت فراهم می شود که این عزیزان از منافع حاصل از سهامداری بهره مند شوند.
وی با قدردانی از حمایت های وزیر محترم آموزش و پرورش به عنوان رییس هیات امنا و سایر اعضا و نیز هیات مدیره موسسه از برنامه های تحولی صندوق افزود یکی از اقدامات اصلاحی مهم در صندوق طی یک سال اخیر تنوع بخشی به سبد سرمایه‌گذاری موسسه است و در این خصوص راهبرد متنوع کردن پرتفوی صندوق و کاهش ریسک در راستای حفظ منافع فرهنگیان عضو جزو اولویت ها بوده است.
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره با آسیب شناسی هایی که انجام شده اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت د رجهت رفع این چالش ها و آسیب ها در دستور کار قرار گرفته و آثار و دستاوردهای آن عاید فرهنگیان عزیز خواهد شد.
وی به تشکیل کمیته انتصابات و واگذاری مسئولیت ها با تکیه بر سه اصل تبحر، تخصص و تعهد اشاره کرد و گفت رویکرد اصلی ما در این خصوص اولویت گذاری جهت جذب خانواده فرهنگیان بوده و بیش از ۵۰۰ رزومه مورد بررسی‌ قرار گرفت و ۴۵ درصد انتصاب‌ها از میان فرهنگیان و خانواده‌های آنان انجام شده است.