مدیرعامل سازمان انتقال خون که خود اهدا کننده مستمر است در نخستین روزهای آغاز سرما، برای اهدای خون داوطلب شد و به مردم توصیه کرد در فصل پاییز و زمستان برای این امر مهم آستین همت بالا بزنند.

به گزارش گویای صنعت، دکتر مصطفی جمالی که به اتفاق مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان، مهندس محمد عاقل برای اهدای خون مراجعه کرده بود، در حین اهدای خون گفت: هم اکنون وضعیت ذخایر خون خوب است اما ایده آل نیست و با آغاز پاییز و زمستان مراجعات اهدا کنندگان کاهش می یابد و سازمان انتقال خون با اقدامات ترویجی، افزایش تیم های سیار، ارسال پیامک های دعوت به اهدا و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها برای تداوم اهدای خون در شرایط برودت هوا و فصل نزولات جوی این مشکل را مدیریت می کند.
دکتر جمالی از هموطنان دعوت کرد تا با همدلی و سخاوتی که همیشه نشان داده اند، این روزها به اهدای خون بیشتر توجه کنند و این کار با ارزش را در برنامه های خود قرار دهند تا ذخایر خون در وضعیت مطلوب بماند.
وی نیاز به خون و فراورده را همیشگی خواند و گفت: در فصل سرما شهر ها ترافیک سنگین تری را به خاطر خروج خودروهای شخصی از منزل تجربه می کنند، روزها کوتاهتر است و نزولات جوی نیز تردد را مشکل تر می سازد و همچنین شیوع بیماریهای سرماخوردگی و آنفولانزا باعث کاهش مراجعات برای اهدا خون می‌گردد و به همین علت ذخایر در معرض کاهش قرار می گیرند.
دکتر جمالی افزود: در وضعیت کنونی کاهش جمعیت جوانان و سالمندی جمعیت؛ بازنشستگی اهدا کنندگان قدیمی را به دنبال دارد که اگر جوانان به جای آنان وارد عرصه نشوند، چند سال آینده شاهد کمبود خون و فراورده در کشور خواهیم بود، خصوصا که پیشرفت علم پزشکی و نیاز بیشتر سالمندان به درمانهایی که خون و فراورده نیاز دارد، مصرف خون را نیز افزایش می دهد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون، ایران را دارای اهدا کنندگانی سالم و سلامت خون کشور را در دنیا بسیار بالا و در حد کشورهای  اروپایی دانست و گفت: طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، ایران کشور برتر منطقه و آسیا از نظر سلامت خون های اهدایی است. وی از هموطنان خصوصا جوانان دعوت کرد پا به عرصه بگذارند و اهدای خون را از برنامه های زندگی شان قرار دهند.