رئیس گروه مطالعات دفتر آموزش، مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت گردشگری از برگزاری مسابقه استارتاپی گردشگری MICE (شامل جلسات، مشوق‌ها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و رویدادها) از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) خبرداد.

به گزارش گویای صنعت، محمد یزدی با اعلام این خبر افزود: مسابقه استارت‌آپ‌های گردشگری MICE که توسط (UNWTO) برگزار می‌شود، به منظور تقویت نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی در فضای پویای گردشگری و رویدادها طراحی شده است.

او گفت: این رویداد یک ابتکار جهانی است که به دنبال شناسایی و حمایت از استارت‌آپ‌های نوآورانه‌ای است که می‌تواند آینده صنعت گردشگری و رویدادها را تحت تاثیر قرار دهد.
رئیس گروه مطالعات گردشگری با بیان اینکه در جریان این رویداد، استارت‌آپ‌هایی که پتانسیل ایجاد تحول در  گردشگری MICE را دارند شناسایی و امکان پشتیبانی لازم از آن‌ها فراهم می‌شود، افزود: شرکت‌کنندگان در این رویداد جهانی این امکان را دارند که ضمن نمایش نوآوری خود در یک پلتفرم جهانی از پشتیبانی و راهنمایی کارشناس حرفه‌ای این صنعت و همچنین فرصت‌های جذب سرمایه بهره‌مند شوند.
یزدی در ادامه خاطر نشان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات سازمان جهانی گردشگری تاکنون ۱۴ شرکت‌کننده از کشورهای ایران، بنگلادش، بوتان، هند، اندونزی، میانمار، پاکستان و ویتنام در منطقه آسیا و اقیانوسیه برای حضور در این رقابت اعلام آمادگی کرده‌اند.
به گفته او علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد جهانی می توانند تا ۱ سپتامبر ۲۰۲۳  برابر با ۱۰ شهریور سال جاری به وب‌سایت رسمی سازمان جهانی گردشگری(UNWTO) مراجعه  و یا با تیم برگزارکننده به نشانی iei@unwto.org ارتباط برقرار کنند.