معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: برای انتقال آرادکوه مطالعاتی صورت گرفته و در طرح جامع پسماند تهران پیش بینی انجام شده است.

به گزارش گویای صنعت به نقل از ایسنا، حسین نظری در مراسم بهره برداری از دو بازار میوه و تره بار شقایق و مهستان و آغاز احداث پروژه بازار میوه وتره بار فدک که صبح امروز (شنبه) در قالب هشتاد و یکمین پویش امید و افتخار با حضور ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و رضا سیفی شهردار منطقه ۱۷ برگزار شد، اظهار کرد: پویش امید و افتخار از مرداد ماه آغاز شد و هر هفته در قالب این پویش پروژه هایی درخور، بهره برداری و در اختیار شهروندان قرار گرفت و امروز نیز در قالب هشتاد و یکمین  پویش امید و افتخار دو بازار تره بار در مناطق ۱۷ و یک کلنگ زنی بازار میوه و تره بار در منطقه ۱۷ انجام می گیرد.

وی افزود: جهت احداث بازارهای جدید همکاری خوبی فی مابین شهرداری های مناطق انجام شده است و فرایند انتخاب و جانمایی زمین از سوی شهرداری مناطق انجام می پذیرد. همچنین بنابر برنامه ریزی انجام شده در سازمان میادین میوه و تره بار توسعه بازارها در دستور کار قرار گرفته است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به موضوع آموزش پیمانکاران و فروشندگان در میادین میوه و تره بار اشاره کرد و گفت: مسئله بسیار مهمی است که در راستای مشتری مداری در دستور کار سازمان میادین میوه و تره بار قرار گفته است تا بتوانیم شاهد خدمت‌رسانی مطلوبی به شهروندان باشیم.

نظری همچنین در حاشیه مراسم امروز به موضوع هوشمندسازی و فروش محصولات به روش اینترنتی در بازار میوه و تره بار اشاره کرد و افزود: روش‌های جدید بازار می‌تواند باعث افزایش رضایت مندی شهروندان باشد و موضوع فروش محصولات به صورت غیرحضوری و اینترنتی از مدتها قبل در دستور کار سازمان میادین و سازمان فاوای شهرداری تهران قرار گرفته است و ان‌شاءالله زیرساختهای لازم در این حوزه فراهم شود تا شاهد خرید غیرحضوری شهروندان از میادین میوه و تره بار باشیم.

وی با اشاره به اهمیت موضوع مشتری مداری در بازارهای میادین میوه و تره بار، گفت: این موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. همچنین چنانچه شهروندان بخواهند محصول خریداری شده را به بازار میادین میوه و تره بار عودت دهند باید طی فرایندی این کار انجام شود چرا که مشتری مداری و رضایت مشتری موضوع بسیار مهمی است.

احداث مکان های چند منظوره در دستور کار شهرداری تهران

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به تأکید شهردار تهران مبنی بر احداث مراکز چند منظوره اعم از بازار میادین میوه و تره بار و مراکز ورزشی و مجموعه های شهروند، گفت: بنابر تأکید شهردار تهران ما به دنبال ایجاد مکان هایی هستیم تا بتوانیم خدمات مناسبی را در حوزه خدماتی و ورزشی به شهروندان ارائه بدهیم به همین جهت احداث مکان های چند منظوره در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است.

نظری ادامه داد: برخی از زمین ها قابلیت اصلاح اماکن چند منظوره را دارند اما در برخی زمین ها محدودیتی در این بخش داریم که در کلان به دنبال ایجاد مراکز چند منظوره (خدماتی و ورزشی) هستیم.

پیمانکاران حق استفاده از کودکان برای جمع آوری زباله را ندارند 

وی در ادامه در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر فعالیت کودکان اتباع افغانستانی در فرایند جمع آوری زباله ها توسط پیمانکاران، گفت: به هیچ عنوان این موضوع درست نیست و ما نیز چندین بار این موضوع را تاکید کرده ایم و به هیچ عنوان هیچ یک از پیمانکاران حق استفاده و بهره گیری از کودکان چه ایرانی و چه اتباع در جمع آوری زباله را ندارند و استفاده از این کودکان ممنوع است و چنانچه این کار انجام شود با پیمانکاران برخورد می شود.

پیگیری زاکانی برای ورود زباله سوز ۷۰۰۰ تنی از چین به تهران

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه با اشاره به پیگیری های سفر اخیر آقای زاکانی به چین و ورود دستگاه زباله سوز هفت هزار تنی به پایتخت، گفت: در این باره نیز جلساتی با شرکت چینی برگزار شده است و شهردار تهران نیز  در سفر به چین به این موضوع اشاره داشته و بنا داریم زباله سوز جدیدی را برای شهر تهران به کار بگیریم و این موضوع در دستور کار شهردرای و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران قرار دارد.

نظری همچنین در پاسخ به سوال ایسنا درباره صحبت های استاندار تهران مبنی بر انتقال آراد کوه به محل دیگری گفت: وقتی که طرح جامع پسماند شهر تهران تصویب شده است در این طرح، چگونگی جمع آوری زباله ها در آراد کوه و انتقال این مجموعه اشاره شده است؛ البته برای انتقال آراد کوه به جای دیگر نیز مطالعاتی صورت گرفته است.