جایزه ملی آبادیران با عنوان «آبادینو» به همت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دیگر نهادهای متولی آبادانی و پیشرفت کشور به برگزیدگان اعطا می‌شود.

به گزارش گویای صنعت، جایزه ملی آبادیران، فراخوان شناسایی فعالان مردمی آبادانی و پیشرفت فناورانه با بیش از ۳۰ میلیارد ریال  جوایز نقدی و غیر نقدی گام دیگری در راستای حمایت از محصولات و خدمات دانش بنیان و فعالیت های جامعه نخبگانی و مردمی است که از طریق رفع نیازمندی ها، مسائل و چالش های مناطق کمتر برخوردار کشور به آبادانی و پیشرفت این مناطق کمک می‌‌کنند.

این جایزه به دنبال شناسایی فعال‌ترین و مؤثرترین بازیگران مردمی این عرصه در بخش‌های مختلف علمی، نخبگانی، شرکت‌‌ها، گروه های مردمی و جهادی و مسئولیت اجتماعی است.

مخاطبان این جایزه در بخش های «شرکت‌های دانش بنیان، خلاق و فناور»، «اساتید»، «نخبگان و پژوهشگران»، «گروه‌ها و نهادهای مردمی و جهادی» و «مسئولیت اجتماعی»(وقف فناورانه) خواهند بود.

بنابر اعلام دبیرخانه برنامه، رتبه­ های اول بخش شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور در هریک از پنج محور تخصصی، ۲٫۵ میلیارد ریال جایزه نقدی و دو میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه، ۵۰۰ میلیون ریال حمایت توانمندسازی و ۵۰۰ میلیون ریال پژوهانه شبکه آزمایشگاهی دریافت خواهند نمود. همچنین از رتبه­ های دوم و سوم نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

در بخش اساتید به نفر اول یک میلیارد ریال، نفر دوم ۶۰۰ میلیون ریال و نفر سوم ۴۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی و به ترتیب به نفرات اول، دوم و سوم ۵۰۰ میلیون ریال، ۳۰۰ میلیون ریال و ۲۰۰ میلیون ریال پژوهانه شبکه آزمایشگاهی تعلق می‌­گیرد. همچنین از نفرات چهارم و پنجم تقدیر به عمل خواهد آمد.

در بخش نخبگان و پژوهشگران به نفرات اول تا سوم به ترتیب یک میلیارد ریال، ۶۰۰ میلیون ریال و ۴۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی و به نفر اول ۵۰۰ میلیون ریال، نفر دوم ۳۰۰ میلیون ریال و نفر سوم ۲۰۰ میلیون ریال پژوهانه شبکه آزمایشگاهی اهدا خواهد شد. همچنین از نفرات چهارم و پنجم تقدیر به عمل خواهد آمد.

ضمناً به برگزیدگان بخش اساتید و بخش نخبگان، امتیاز نخبگی بنیاد ملی نخبگان نیز اعطا خواهد شد.

در بخش گروه‌ها و نهادهای مردمی و جهادی جایزه رتبه اول، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، رتبه دوم ۸۰۰ میلیون ریال و رتبه سوم ۵۰۰ میلیون ریال خواهد بود. همچنین از رتبه‌­های چهارم و پنجم تقدیر به عمل خواهد آمد.

همچنین در بخش مسئولیت اجتماعی نیز از رتبه­‌های اول تا پنجم تقدیر صورت خواهد گرفت.

فعالان این حوزه می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در جایزه تا ۱۵ آذرماه به سایت برنامه ملی آبادیران به نشانی www.abaadiran.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۰۲۳۱۵۷ تماس بگیرند.