نشست علیرضا فخاری استاندار تهران و معاونین با هاشم الگرعاوی  معاون استاندار نجف و هیئت همراه پیرامون برگزاری مطلوب مراسم اربعین و هماهنگی‌های مزبور برگزار شد.

به گزارش گویای صنعت؛ نشست علیرضا فخاری استاندار تهران و معاونین با هاشم الگرعاوی  معاون استاندار نجف و هیئت همراه پیرامون برگزاری مطلوب مراسم اربعین و هماهنگی‌های مزبور برگزار شد.

فخاری در این نشست ضمن خیر مقدم به هیئت عراقی اظهار داشت: مسائل فرهنگی، مذهبی و اقتصادی به عنوان زمینه‌های مشترک دولت و ملت عراق و ایران و بخشی از عوامل توسعه دهنده روابط دو طرف هستند.

وی ادامه داد: استان نجف با وجود مرقد و بارگاه امام علی(ع) فرصت بی‌بدیلی را فراهم کرده تا ملت ایران همواره به آن توجه ویژه داشته باشند.

استاندار تهران عنوان کرد: رشد و توسعه همکاری به ویژه در موضوعات مربوط به ایام اربعین فرصت‌های جدیدی را برای ارتقاء همکاری‌های دو ملت فراهم آورده است.

فخاری سپس گفت: استانداری تهران مسئولیت هدایت، هماهنگی و ایجاد تسهیلات برای زوار اربعین در نجف اشرف را به عهده دارد و پشتیبانی از مواکب نجف نیز به عهده استان تهران است.

وی افزود: از نکات مهم فاصله زمانی تا برگزاری مراسم اربعین است که باید مقدمات برای ارسال امکانات و تجهیزات فراهم شود و انتظار این است که در حوزه امکانات زیرساختی از جمله آب، برق و مخابرات هماهنگی و پیش‌بینی‌های لازم انجام شود و بهتر است در این راستا قرارگاه مشترکی را در نجف ایجاد کنیم تا زمینه هماهنگی بهتر فراهم شود.

در ادامه نیز هاشم الگرعاوی معاون استاندار نجف ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد قربان و غدیر و تشکر از میزبانی استانداری تهران اظهار داشت: وجوه فرهنگی، مذهبی و اقتصادی  نمادی بر قدرت و همکاری‌های مشترک دو کشور می باشد، که دشمنان به دنبال تفرقه بین دو کشور هستند.

وی عنوان کرد: اهداف اصلی سفر به ایران در محور زیارت و همکاری‌ها در این زمینه، انتقال مایحتاج و مواکب و هماهنگی برای برگزاری مطلوب مراسم اربعین می باشد.

معاون استاندار نجف ادامه داد: ۱۰۰ میلیارد دینار از طرف دولت مرکزی عراق برای هزینه در بخش‌های راهسازی، پل‌سازی و خدمات رسانی به زائرین تخصیص پیدا کرده است.

الگرعاوی تصریح کرد: ایجاد سیستم‌های امنیتی با استفاده از دوربین‌های مداربسته در طول مسیر نجف به کربلا برای تامین امنیت این مراسم نیز در نظر گرفته شده است.

معاون استاندار نجف گفت: بر خود تکلیف می‌دانیم تا در خدمت زائرین اربعین باشیم و اسکان و تغذیه زائرین و خدمات رسانی مطلوب به آنها فراهم شود.

گفتنی است در این نشست هماهنگی‌های لازم در زمینه‌های مختلف از جمله ارسال تجهیزات و امکانات از طریق فرودگاه نجف و همچنین مرزهای زمینی و دیگر اقدامات پیگیری شد.