معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران از نصب بیش از 19 هزار QR کد بر روی صندوق‌های صدقات استان تا پایان آبان ماه امسال با هدف توسعه پرداخت صدقات الکترونیکی خبر داد.

به گزارش گویای صنعت،محمد دهرویه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه امسال بیش از ۱۹ هزار و ۶۶۶  برچسب QR کد بر روی صندوق‌های صدقات سطح استان تهران نصب شده است،گفت : ۱۱۷ هزار  و ۹۴۳ اشتراک حقیقی جدید برای   QR کد در این مدت زمان جذب شده است

وی افزود: همچنین در هشت ماهه سال جاری ۴ هزار و ۱۵۷ اشتراک الکترونیکی جدید برای QR کد در بخش مشترکان حقوقی فعال شده است.

دهرویه تعداد کدهای QR فعال شده را در این مدت زمان ۱۲۲ هزار و ۱۰۰  کد عنوان کرد و گفت:  QRکد از روش‌های نوین پرداخت صدقه است که مشترکان از طریق اسکن کد مشخص، می‌توانند به آسانی صدقات خود را به نیت خانواده‌های نیازمند پرداخت کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران، ادامه داد: در هشت ماهه امسال مردم استان تهران با ۲۱ هزار و ۶۱۵ تراکنش از طریق QR  کد ۵۴۳ میلیون و ۷۴۵ هزار تومان صدقه پرداخت کردند.

وی افزود: کد دستوری #۱*۸۸۷۷* نیز به منظور ارائه صدقات از طریق تلفن همراه در نظر گرفته شده است.

دهرویه با بیان اینکه این نهاد از طریق  تلفن گویای ۷۳۵۵-۰۲۱ آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات مردم عزیز است، خاطرنشان کرد: همچنین مردم نیکوکار و خیّران عزیز می‌توانند از طریق تلفن گویای  ۷۳۵۵-۰۲۱  و شماره گیری عدد یک صدقات خود را از طریق کارت بانکی پرداخت نمایند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران، یادآور شد: چنانچه شهروندان استان تهران درخواست QR  کد برای پرداخت صدقات به شیوه الکترونیکی دارند می توانند با شماره تلفن ۷۱۳۹۲۰۰۰ داخلی ۱۱۶ تماس حاصل نمایند.