عصرروزجمعه نوزدهم خرداد ماه باحضور جمعی ازهنرمندان وعلاقه مندان موسیقی نمایشگاه گروهی عکس با عنوان "مردی شبیه باران" به مناسبت نکوداشت استاد بابک بیات با شرکت 17 هنرمند عکاس در فرهنگ سرای ارسباران برگزار گردید. 

به گزارش  گویای صنعت، عصرروزجمعه نوزدهم خرداد ماه باحضور جمعی ازهنرمندان وعلاقه مندان موسیقی نمایشگاه گروهی عکس با عنوان “مردی شبیه باران” به مناسبت نکوداشت استاد بابک بیات با شرکت ۱۷ هنرمند عکاس در فرهنگ سرای ارسباران برگزار گردید.
در این نمایشگاه هنرمندان عکاس با شیوه ای متفاوت به استاد بابک بیات ادای احترام کردند، هر هنرمند با انتخاب قطعه ای از آثار استاد و با احساس و دریافت های متفاوت هنری خود، دست به خلق اثر زده و آثار گوش نواز این هنرمند را به تصویر کشیدند.
گفتنی است در این نمایشگاه غزل بیات دختر زنده یاد بابک بیات هم تصویری را از پدر ارائه کرده است که برای اولین بار رونمایی می شود.
اسامی هنرمندان شرکت کننده در این رویداد هنری به شرح زیر است:

ابوذر انصاری – پرنیان احمدی – غزل بیات – مریم براری – سید دانیال پژمان – رضا حیدریان – زینب رجبی – رضا (یاسر) سمیاری – شهاب قاسمی – سعید غلامحسینی – مسعود مایانباری – زهره مختارزاده نوا – نگین مرادی – هلیا قهرمانی – مهگل نوراللهی – مریم ناصری – فائزه هاجری

کیوریتور و گرافیست : فائزه هاجری

در بیانیه هنری این رویداد چنین آمده:
“موطن من درقلب مردمانی است که مرا دوست دارند”
بابک بیات، هنرمند نام آشنای این مرز و بوم، از موفق ترین هنرمندان معاصر است. اگر قرار باشد جایزه یک عمر فعالیت درخشان هنری را در نظر بگیریم، نام او بی شک جزء ده نام اول، میان صدر نشینان قرار خواهد گرفت.
آن چه پیش روی شماست، همت جمعی از ره روان راه اوست که کوشیده اند به این استاد بزرگ، به شکلی متفاوت و با سبک و سیاق خاص هنری خود، ادای احترام کنند تا نام و خاطر این بزرگ مرد هنر، باری دیگر زنده شود.
نام و یاد بابک بیات همیشه در قلب و جان ما ماندگار بوده و هست. اما اینبار نام این هنرمند بی بدیل را، نه در یک قطعه موسیقی گوش نواز، بلکه در پس قاب هایی می‌بینیم که هر کدام، تکه ای از آثار تکرار نشدنی او را در نهان خود جای داده اند.
گرد هم آمده ایم تا آنچه این استاد ارجمند در گذر سال‌های گران بهای عمر خویش، لابه لای نت ها به ما ارزانی داشتند را این بار به جای شنیدن، از دریچه نگاهمان به نمایش بگذاریم.
در هر اثر، تلاش شده ضمن خلق دوبارهء یک اثر خاطره ساز، تداعی گر احساسات نابی باشیم که این استاد فروتن برای ما به یادگار گذاشته اند.
این رویداد به مدت ۱۰ روز پذیرای علاقه مندان به هنر عکاسی خواهد بود.

خبرنگار: علیرضا نیاکان