معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از پروژه‌های زیرساختی و مجتمع‌های کارگاهی در شهرک صنعتی شهید سلیمانی (شهریار) و ناحیه صنعتی دهک بازدید به عمل آورد و محل احداث شهرک صنعتی ملارد را مورد بازدید قرار داد.

به گزارش  گویای  صنعت، «علی رسولیان» روز پنجشنبه در تداوم بازدیدهای میدانی خود برای پیگیری پروژه‌های زیرساختی و عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور، به‌همراه »سعید صادقی» مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، پروژه‌های زیرساختی شهرک صنعتی شهید سلیمانی (شهریار) را مورد بازدید قرار داد.

وی در جریان این بازدید از تصفیه خانه فاضلاب این شهرک صنعتی بازدید به‌عمل آورد و در جریان روند تکمیل و بهره‌برداری از این تصفیه خانه که در فضایی به مساحت ۳ هکتار در حال احداث است، قرار گرفت.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین از پروژه روشنایی معابر و ۲۵ کارگاه در حال ساخت در مجتمع کارگاهی در حال احداث شهرک صنعتی شهید سلیمانی (شهریار) بازدید به عمل آورد و بر تکمیل هر چه سریعتر این مجتمع کارگاهی جهت استقرار شرکت‌های توانمند با اولویت دانش بنیان‌ها تأکید کرد.

بازدید از واحد تولیدی «شرکت سیمین منشور» سازنده قطعات الکترونیک که در زمینی به مساحت ۲۱۰۰ مترمربع، زمینه اشتغال ۲۵ نفر را فراهم آورده است و همچنین واحد تولید قطعات پلاستیکی و فلزی با اشتغال‌زایی ۵۰ نفر از دیگر برنامه‌های رسولیان در شهرک صنعتی شهید سلیمانی (شهریار) بوده است.

وی، در جریان بازدید از این واحدهای تولیدی با مهمترین ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنها آشنا شد و راهکارها و دستورات لازم را جهت رفع برخی موانع و مشکلات پیش روی آن‌ها صادر کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از محل احداث شهرک صنعتی ملارد به مساحت ۷۴۶ هکتار بازدید به عمل آورد و از ۲۶ واحد کارگاهی در ناحیه صنعتی دهک دیدن کرد.

بازدید از واحد تولیدی «دو ماس»، مستقر در ناحیه صنعتی دهک و فعال در حوزه صنایع غذایی و محصولات لبنی، پایان‌بخش برنامه‌های این سفر بوده است.

رسولیان در جریان این بازدید‌ها، تکمیل زیرساخت‌های صنعتی برای تسهیل حضور فعالان اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: بیش از ۲۳۰۰ پروژه زیرساختی و زیربنایی در حال اجراء با ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فعال است.

وی همچنین اضافه کرد: ۴۷۰۰ طرح تولیدی نیز در حال نصب ماشین آلات در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور داریم که با تکمیل و بهره برداری از آن‌ها، زمینه اشتغال بیشتری فراهم خواهد شد.

در جریان این بازدیدها مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران نیز گزارشی از روند تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های زیرساختی، زیربنایی و عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران، ارائه داد.

«سعید صادقی» اظهار کرد: در شهرک صنعتی شهید سلیمانی (شهریار) ۳۴۰ میلیارد تومان در حوزه زیرساخت‌ها هزینه شده است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۸۵۱ شهرک و ناحیه صنعتی و ۶ منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۸۶ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۷ شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۱۰۰ هزار و ۵۶۴ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۵۰ هزار و ۳۷۳ واحد صنعتی و چهار هزار و ۲۶۰ واحد کارگاهی تکمیل شده، زمینه اشتغال مستقیم یک میلیون و ۱۲ هزار و ۴۹۳ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.