مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی وزش باد شدید و کاهش کیفیت هوا در پایتخت بر ضرورت عدم تردد افراد آسیب‌پذیر در فضای باز و غبارآلود تاکید کرد و گفت: شهروندان از حضور در ارتفاعات خودداری کنند.

به گزارش گویای صنعت، حامد یزدی مهر، شامگاه جمعه از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی خبر داد و اظهار داشت: اعضای ستاد مدیریت بحران در آماده باش کامل قرار گرفته اند.

یزدی مهر با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع وزش باد شدید و خیلی شدید همراه با گردوخاک موقتی گفت: از بعد از ظهر فردا شنبه ۱۸ شهریور ماه تا روز دوشنبه ۲۰ شهریور ماه این سامانه فعال خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی سامانه مذکور برای فردا شنبه و یکشنبه ۱۸ و ۱۹ شهریورماه در کل استان و برای روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه درغرب و نیمه جنوبی و ارتفاعات استان به ویژه شمال شرق فعال خواهد بود عنوان داشت: از افراد دارای بیماری زمینه ای و ناراحتی های تنفسی و قلبی میخواهیم در این مدت زمان از قرار گرفتن در فضای باز خودداری کنند.

وی بیان داشت: بر اساس پیش بینی هواشناسی، وقوع تندباد موقتی و طوفان لحظه ای نیز محتمل است، لذا  آسیب به سازه های سست مانند داربست ها و ساختمان های نیمه کاره، احتمال آسیب به تجهیزات واقع در ارتفاع مانند ترانس و کابل های برق و دکل های مخابراتی و بنرهای تبلیغاتی وجود دارد و در این راستا تاکید موکد مدیریت بحران به شهروندان این است که نسبت به مستحکم سازی موارد مذکور اقدام کنند.
مدیرکل مدیریت بحران همچنین از شهروندان خواست طی مدت مورد هشدار از حضور در ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی بپرهیزند، چرا که در زمان وقوع باد شدید احتمال سقوط از ارتفاعات وجود دارد.