مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به دنبال افزایش ذرات آلاینده هوا در استان هشدار داد و گفت: شهروندان از حضور در ارتفاعات بپرهیزند.

به گزارش گویای صنعت، حامد یزدی مهر، عصر یکشنبه از صدور هشدار زرد وزش باد شدید توسط سازمان هواشناسی استان تهران خبر داد و اظهار داشت: طبق این پیش بینی به شهروندان استان تهران توصیه می‌شود از عصر فردا دوشنبه ششم شهریور ماه تا روز پنجشنبه نهم شهریورماه به ویژه در ساعات عصر و شب نکات ایمنی وزش باد را رعایت کنند و از حضور در ارتفاعات و زیر درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی بپرهیزند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه در خصوص خیزش و انتقال و گسترش گردوغبار نیز هشدار داد و عنوان داشت: با توجه اعلام هواشناسی برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفتم و هشتم شهریور ماه وزش باد خیلی شدید با احتمال رخداد تندباد موقتی پیش بینی شده که به موازات آن افزایش و انباشت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

یزدی مهر با اشاره به اینکه ذرات معلق هوا از سه طریق تنفس، جذب پوستی و تغذیه،بدن انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، افزود: از همه شهروندان می‌خواهیم برای کاهش مواجهه و اثرات خطرناک ایجاد شده توسط ذرات حتی المقدور از حضور در فضای باز خودداری کنند و در صورت امکان درب‌ها و پنجره‌ها را بسته نگه داشته و از طریق تغذیه مناسب تا حدودی این اثرات را بر بدن کاهش دهند.

وی در ادامه بر ضرورت استفاده از ماسک در شرایط بروز آلودگی هوا و گرد و غبار فراوان تاکید کرد و بیان داشت: اولین توصیه بهداشتی در زمان آلودگی هوا ماندن در فضای بسته است، اما اگر به سبب کار و شغل مجبور هستید به مدت زیاد در محیط بیرون بمانید از ماسک‌های تنفسی مناسب استفاده کنید.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین از آماده باش مدیریت بحران نیز خبر داد و بیان داشت: برای دستگاه‌های عضو ستاد نیز ابلاغیه هشدار ارسال شده است.