معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران از همکاری 254 راهبر شغلی با این نهاد خبر داد.

به گزارش گویای صنعت، نخستین همایش ملی راهبران اشتغال کمیته امداد با هدف معرفی ظرفیت‌های موجود در جامعه هدف کمیته امداد در جهت توانمندسازی مددجویان به مدت دو روز از شنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز شده است و امروز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه ادامه دارد.

مهدی سلامی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران، گفت: تا به امروز ۲۵۴ راهبر در سامانه کمیته امداد استان تهران همکاری دارند و هم‌اکنون نیز در حال فعالیت هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران، افزود: در این همایش ۴۰ نفر از راهبران منتخب استان‌ تهران حضور پیدا کرده‌اند که ۳۰ نفر از آنها را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان، عنوان کرد: از سال ۱۳۹۸ طرح های راهبری شغلی به عنوان نمادی از اقتصاد مقاومتی و استفاده از پتانسیل افراد موفق در کسب و کار در میان جامعه هدف کمیته امداد مورد توجه ویژه قرار گرفت.

سلامی اضافه کرد: تا نیمه بهمن‌ماه سال جاری کمیته امداد توانسته بالغ بر ۱۴ هزار شغل ایجاد کند و اگر اعتبارات لازم تا پایان سال جذب شود، این عدد به ۳۰ هزار شغل نیز خواهد رسید.

گفتنی است؛ در بخش جنبی این همایش سه کارگاه تخصصی با موضوعات «کشاورزی و دامپروری»، «فرش و صنایع دستی» و «مشاغل دانش‌بنیان، صنفی و صنعتی و خدماتی» برگزار شد.