وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: برنامه دو روزه جشنواره تولیدات چندرسانه‌ای در حوزه میراث فرهنگی روزهای ۲۸ ت ۳٠ بهمن در یزد برگزار خواهد شد.

به گزارش گویای صنعت، سیدعزت الله ضرغامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی در تهران، گفت: در این جشنواره ۳ سرو سیمین خاص برای آثار خارجی در نظر گرفته شده و ۷ سرو سیمین هم برای تولیدات داخلی است.

وی افزود: ۴۰۰ اثر داخلی که آثار فاخر و برجسته سطح ملی است به جشنواره ارسال شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: رویکرد جشنواره در سال‌های قبل که بیشتر براساس تکریم از تولیدات صنایع دستی بوده است بیشتری بر پایه گفت و گوی ملی حول موضوعات مهم مرتبط با صنایع دستی با تاکید بر محیط زیست و طب امسال انجام گرفته است.

ضرغامی عنوان کرد: سخنرانان خارجی و شخصیت‌های برجسته صاحب‌نظر خارجی که از طرف شورای جهانی صنایع دستی معرفی شده‌اند و کارشناسان برجسته داخلی کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی دارند و هفتمین دوره جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی در ابعاد مختلفی در هفته آینده برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه سه روزه جشنواره تولیدات چندرسانه‌ای روز جمعه، شنبه و یکشنبه در یزد برگزار خواهد شد و برای اولین بار با هدف آشنایی عمومی با میراث فرهنگی یعنی ارتقاء سواد میراثی و تقویت تولیدکنندگان رسانه‌ای در این حوزه بسیار مهم فرهنگی، هویتی و تمدنی با حضور ۳۰۰۰ اثری که استان‌ها توسط علاقه‌مندان و فعالان رسانه‌ای و میراث فرهنگی آماده شده است روز جمعه و شنبه در یزد اولین دوره آن کلید می‌خورد و ما فکر می‌کنیم نقش مهمی در تقویت حوزه میراث فرهنگی، آشنایی مردم و اطلاع‌رسانی به خصوص برای نسل جوان خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تخریب بافت تاریخی شهر شیراز گفت: علی‌رغم شایعات هیچ‌گونه تخریبی در بافت تاریخی شیراز صورت نگرفته است. کار ما مرمت است؛ مرمت آثاری که در گذشته تخریب شده است.