محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه آثار فاخر و ارزشمندی به پانزدهمین دوره نمایشگاه هنرهای تجسمی فجر ارسال شده است، تصریح کرد: در این دوره از جشنواره نسبت به گذشته شاهد حضور چشمگیر هنرمندان جدید هستیم که این مسئله در کنار تقویت بعد رقابتی از ویژگی های برجسته پانزدهمین دوره این رویداد به شمار می‌رود.

به گزارش گویای صنعت، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز جمعه بیست و یکم بهمن ماه با حضور در فرهنگستان هنر از آثار بخش های مختلف پانزدهمین دوره جشنواره تجسمی فجر بازدید به عمل آورد.

وزیر فرهنگ در این بازدید در خصوص سطح کیفی و کمی آثار پانزدهمین دوره جشنواره تجسمی فجر گفت: ارزیابی ها نشان دهنده سطح کیفی بالای آثار به نمایش درآمده در این دوره از نمایشگاه است که آثار هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی امسال در هشت رشته گوناگون در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه آثار فاخر و ارزشمندی به پانزدهمین دوره نمایشگاه هنرهای تجسمی فجر ارسال شده است، تصریح کرد: این دوره از نمایشگاه را می توان یکی از پررونق ترین ادوار جشنواره برشمرد.
وی افزود: در این دوره از جشنواره نسبت به گذشته شاهد حضور چشمگیر هنرمندان جدید هستیم که این مسئله در کنار تقویت بعد رقابتی جشنواره از ویژگی های برجسته پانزدهمین دوره این رویداد به شمار می‌رود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از اهتمام وزارت فرهنگ در دوره جدید مبنی بر حمایت ویژه از اهالی هنرهای تجسمی گفت: در دوره جدید برنامه ریزی مناسبی برای حمایت از هنرمندان این عرصه درنظر گرفته شده است که امیدواریم با تصویب نهایی «خرید آثار هنری» در صحن دولت رونق بیشتری در این حوزه صورت گیرد.
گفتنی است که نمایش آثار منتخب هنرمندان حاضر در پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نگارگری، خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، طراحی گرافیک، حجم، تصویرسازی، کارتون و کاریکاتور تا ۲۸ بهمن ماه جاری ادامه خواهد داشت.
علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه‌روزه (به جز ۲۲ بهمن ماه) از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به خیابان ولی‌عصر(عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، فرهنگستان هنر مراجعه کنند.